flienst te Yerricïiten zijn. Daarom zal ieder onzer er be lang bij hebben kennis te maken met opvattingen, welke b.v. in Zwitserland omtrent dit onderwerp bestaan. MECHANISCHE REPRODUCTIE Meer en meer komt het vraagstuk, hoe de mechanische reproductie van plans het best kan opgelost worden,te staan in het brandpunt van de belangstelling van allen, die daarbij op een of andere wijze betrokken zijn. Naar het zich laat aanzien, zal zeer zeker ook ons corps binnen afzienbare tijd belast worden met werkzaam heden, welke op dit terrein binnen het kader van de Bij het nemen van proeven op dit terrein werd o.m. ge raadpleegd Grundbuch, Vermessung und Karte Ik maakte van verschillende daarin voorkomende artike len voor eigen gemak Nederlandse vertalingen. Een van deze volgt hier. Zo weinig mogelijk week ik af van een woordelijke vertaling, omdat gebruik van het Nederlands taaleigen het gevaar in zich sloot van afwijkingen van de oorspronkelijke tekst. Hoewel deze omstandigheid de vlotte leesbaarheid niet in de hand werkt, wordt er toch de voorkeur aan gegeven op deze wijze, althans zoveel mogelijk,de nauw keurigheid in acht te nemen. Voor volmaakte vertaling van alle vaktermen kan ook niet met 100% zekerheid wor den ingestaan. Over hetzelfde onderwerp, of daarmede verbandhoudende thema's verschenen in dit Orgaan reeds eerder medede lingen. Men raadplege o.a. Febr. 1941 (transparant papier), Jüni, Aug. en Dec. 1941 (mechanische reproductie), Juni 1942 (Kadastr. tekenen en microfilms) en Aug. 1941 (Een nieuwe werkwijze). Voorburg, October 1947- Jos. Bongaerts Grafische vermenigvuldiging van Plans der Grondboekopmeting (in Zwitserland). De plans der grondboekopmeting, de Grondboekplans en de overzichtsplans, zijn in het rechtsleven, in de tech niek en het bedrijfsleven slechts dan ten volle in ge bruik, als zij in vermenigvuldigde vorm verkrijgbaar zijn voor geïnteresseerden. 8.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1947 | | pagina 9