vervaardigd (De 2 borderellen mogen doorslagen zijn). De notaris moet bemiddelen: de schuldeiser kan dus niet zelf optreden. Het verdient de voorkeur, de notaris te kiezen, die de oorspronkelijke hypotheekakte opgemaakt heeft. De notaris laat aan de bewaring het oude hypotheekbor derel verifiëren. Indien de kadastrale kenmerken, schuldenaar en be zwaard- heid nog onveranderd zijn, wordt dit oude borderel afge stempeld, zijn er verschillen geconstateerd, dan verstrekt de hypotheekbewaarder gratis een extract-legger met re cherche Tijdige vernieuwing verzekert dezelfde rang en dezelfde rechten als de oorspronkelijke inschrijving (na 30 Sept. 1948 krijgen de notarissen een kennisgeving van alle nog niet vernieuwde inschrijvingen). Wordt deze vernieuwing verzuimd, dan kan men na 31 Dec, 1948 (het tijdvak der ver nieuwing, bedoeld in art. 1 van genoemde wet,vangt aan öp 1 Jan, 1948) nog inschrijven op grond van de oude hypo- t hoe kakt emaar de rang van deze inschrijvingen wordt dan bepaald door de datum van inschrijving ten Hypotheekkanto- re, terwijl do gratis behandeling aldaar niet meer geldt en de in de nieuwe wet vastgelegde tarieven voor notarissen niet meer worden, toegepast, (Deze speciale tarieven zijn: /'2,30 bij een hoofdsom van 2000.-- ,of .minder, /'3>~ bij een hoofdsom van 2000,- - 3000,- en f 50 bij een hoofdsom van' meer dan 3000. - en. daarboven de onkosten van por ti, oommissié-loon beëdigd commiss. hyp. etc.) Naast het form. Hyp. 3 (Nijmegen) en 2 vernieuwingsborderel len wordt ook hot oude Hypotheekborderel het eventueel' verstrekte extract-legger aan de Hypotheekbewaarder over gelegd, Technische moeilijkheden verhinderden opname van het ingevulde formuKer, Bij de domiciliekeuze moet ook het oude domicilie opgege ven worden, ais het afwijkt van het nu gekozene. Indien er een andere schuldeiser optreedt,moet de wijze waarop de tegenwoordige schuldeiser zijn recht verkreeg duidelijk omschreven zijn. De rechtstitel is de oude hypo theekakte, Tan de oorspronkelijke, zowel als van de huidige vordering behoort het bedrag te worden vermeld. De kadastrale omschrijving moet overeenkomen met de nu be staande

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 16