ding) op St. 145 overgenomen. Als ook voor deze de ste^ tistiek is bijgewerkt, volgt als slot het inbinden van de form H.3 en het opbergen van de borderellen. Hiermede is dan de arbeid aan het herstel van de ma teriële oorlogsschade van het kantoor Nijmegen weer een flink stuk vooruitgebracht Het verlies van de overschrijvingsreg. (H 4) is niet meer te herstellen.Onderzoek van erfdienstbaarheden en oude rechtstitels is niet meer mogelijk. Filiatie tot minuuttoestand is, door het ontbreken van reg. 71, hulp kaarten, St. 75 enz. dikwijls onmogelijk 'j vooral tussen de toestand van het jaar I879 en de mi nuuttoestand kunnen lacunes voorkomen. Bij dit overzicht is het dienstig, op te merken, dat on der de huidige verhoudingen alleen goedgeschoold perso neel de toestand volkomen beheerst. Slechts door een deskundig en gecombineerd gebruik van de aan de landmeetk. dienst en de boekhouding nog aanwe zige bescheiden kan men in vele gevallen goede oplossin gen bevorderen. Het reg. 50 b.v. staat ter beschikking, benevens de minuutplans en bijbladen, de veldwerken, vde borderellen en reg. 69a. Van de 450 te vernieuwen netteplans moeten nog 300 worden vervaardigd. Aan de boekhouding gebruikt men mo menteel positieve fotocopieën van de bijbladen. Positieve fotocopieën zijn uitstekend voor dit doel ge schikt. Natuurlijk moeten vóór de mechanische kopiëring de bijbladen uit de minuutplans worden aangevuld. Reeds zagen wij op de kortgeleden te Ben Haag gehouden studie dagen voor de Document-reproductie fotografische papie ren, die met schrijf inkt, zowel als met vraterverf behan deld kunnen worden. Vernieuwing van documenten en teke»' ningen als handwerk begint ouderwets te worden. De tech niek schrijdt voort. Laten ook wij haar volgen in die vaart op elk gebied, waar haar vorderingen kunnen worden toe gepast 17. -0-0-0-0-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 18