strijd waren in Oct. 1945 de gaten "bij Westkapelle ,Ylis~ met de sanering verbonden, zegenrijk voor Walcheren zijn. Tot zover de leden van de Ie Karnen. De Minister vindt het vanzelfsprekend, dat hier wordt ingegrepen in de eigendoiasverhoudingen, waardoor wij mogelijkheden verkrij gen tot een goed gebruik van de grond in het belang van pachter, zowel als van de eigenaar. Ter voorkoming van versnippering van de bedrijven zijn' er plannen in voorbereiding. Deze zullen spoedig in wet telijke vorm aan het Parlement worden aangeboden. Er wordt hier waarschijnlijk gedoeld op de Wet op de vervreemding van landbouwgronden", waarin wordt opgenomen een regeling om verdere versnippering van gronden te voorkomen. Wanneer de overheid op grote schaal steun verleent bij Ruilverkaveling of herverkaveling, ligt het voor de hand, dat zij be paalde eisen stelt om'de ongedaanraaking van hetgeen tot stand is gebracht, tegen te gaan. Genoemde wet zal binnenkort de Kamer bereiken. Wij zijn verheugd, dat de Technische Ambtenaren van het Kadaster een belangrijk aandeel hebben in de uitvoering van de herverkavelingswerkzaamheden. Desgevraagd gaven enkele van hen een korte uiteenzetting van de hun toegedachte kadastrale taak: 1. Voorgeschiedenis Op 4 plaatsen stroomde in 1944 op Wal cheren het zeewater naar binnen: bij Westkapelle, waar de dijk op 3 Oct. gebombardeerd werd, bij Vlissingen (de Nolle) en Rammekens (ten 0. van Vlissingen) op 7 Oct. en bij Veere op 11 Oct. Bijna een jaar lang was Walcheren een atol (1) waar ieder etmaal millioenen kub. meters zout water in- en uitstroomden. Na een gigantische singen én Veere dicht en in Maart 1946 volgde het laat ste gat dat bij Rammekens .Weer een maand later was het gehele eiland droog en kon de ramp overzien worden. Dé verwoesting was enorm. Alle bomen en struiken dood, de grond ver zilt, vele boerderijen gedeeltelijk weggespoeld en nu 2 jaar later is het nog niet veei beter. Vele collega's kennen het beeld van Walcheren, zoals het nu is, daar zij er kortere of langere tijd ge- (1) Atol-eilanden of ringriffen zijn meer of minder gesloten ringen van koraalsteen,die een rustig watervlak,de z.g. laguneomgeven (bv. het Kokos-eiland in de Ind.Oceaan;.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 20