werkt hebben. Reeds in 1945 werd ingezien, dat V/alcheren op een bij zondere wijze geholpen moest worden. 2. He rverkavelingsplannen De reeds lang gekoesterde plannen inzake een ruil verkaveling zouden uitgevoerd worden, echter onder bij zondere omstandigheden. Door dé Commissaris der Koningin in de prov. Zeeland' werd ingesteld een "Snelcommissie" met als taak een her stelplan voor Walcheren te ontwerpen. Het plan werd in gediend onder de naam reccnstructie-plan voor Walche ren". In dit reconstructieplan is een voorlopig plan van wegen en waterlopen opgenomen, uitgewerkt door' het driemanschap: C. Krombeen, Hoofd Bur. Rvk. Arnhem Iri C. Smale, cultuurconsulent voor Brabant en Zeeland Ir. de Yink, Hoofd Prov. Plan. Dienst voor Zeeland. Uiteindelijk zal dé herverkaveling echter geschieden ingevolge de Herverkavelingswet Walcheren 1947 welke wet onlangs ook door de Ie Kamer is aangenomen. Yooruitlopende op de uitvoering der Herverkaveling be gon het in April 1946 opgerichte ruilverkavelingsbureau zijn voorbereidende werkzaamheden aan dit - voor de kleinö bezetting van 7 ambtenaren - enorme object, met als voor lopige basis het meergenoemde reconstructieplan. 3. Omvang blok. De verkaveling omvat met uitzondering van de gemeen ten Arnemuiden en Nw. St. Joosland en enkele stads- en dorpskernen, het gehele eiland: 17 gemeenten, 15.500 ha. oppervlakte,verdèeld over 145 kadastrale plans en 12000 deelgerechtigden. 4. Assistentie De grote omvang maakte het reeds van het begin af noodzakelijk, andere arbeidskrachten in te schakelen. Dé eigendomsboekhouding werd gedeeltelijk aangelegd door po litieke delinquenten, geïnterneerd op het fort Ellewouts- dijk Zuid-Beve land Alle ruiIverkavelingsbureaux hebben ambtenaren afgestaan voor het uitvoeren der schatting, de bureaux B.L.W. uit' Utrecht, Den Bosch en Eindhoven verrichtten de detailme ting, de Meetk. dienst R.W.S. vervaardigde Y/erkplans II

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 21