Ze "bestaat uit 102 eigendoms— en 20 pachtregisters, elk register tellende ongeveer '100 artikels. De benodigde gegevens putte het Herverkavelingsbureau uit de aangifte-formulieren van de schade-enquête-commissie. Deze echter geven de toestand over 1944 weer; bovendien zitten de aangiften overvol met onnauwkeurighéden. Een systematisch onderzoek vindt thans plaats, om de hui dige toestand te construeren. De werkplans I en de schat- tingsveld kaarten konden gelukkig door middel van neogra-' fering uit de"in 1940 vernieuwde netteplans verkregen wor den. In Sept. 1946 ving men met de schatting aan. Eerst wwrd er met vier later met vijf ploegen géschat.De stren ge winter legde het werk voor maanden stil,doch nadien werd de arbeid met 2 ploegen geregeld voortgezet. Thans is meer dan 14.000 ha. geschat. Dit onderdeel is dus spoedig gereed. Eigenaardig is, dat de schatting behoort te geschieden zon der rekening te houden met oorlogs- of bezettingsschade. Vooral in de zwaar getroffen gebieden is dit voor de schat ters vaak een kwestie van geheugenwerk en prima plaatselijke bekendheid. Een nieuwe meetkundige grondslag wordt door de dienst B.L.W. over het eiland gelegd.Dit werk is ook grotendeels gereed. Voor de vervaardiging der werkplans I wordt gebruik ge maakt van luchtfoto's, waarvoor in 1940 de nodige vluchten zijn gemaakt. Een aanvullende detailmeting is nodig geble ken ën ook economisch verantwoord in 2 gebieden, n.l. de Zuid-watering, waar veel oude scheidingen verdwenen zijn en veel slib en zand is opgespoeld, en het gebied van Vrou wenpolder, waar jonge polders voorkomen met veel rechte sloten. 7» Tijdschema. Na dit overzicht van het lopende werk volgt hier nog een tijdschema voor het komende werk, waarbij gerekend is op een bezetting van 18 20 personen. Eind 1947 le schatting gereed. Juni 1948 Boekhouding compleet. Nov. 1948 Tervisielegging schatting en lijst van recht- hebbenden. Maart 1949 Plan van wegen en waterlopen -gereed. Oct. 1949 Werkplans II gereed. Juni 1950 Nieuwe toedeling gereed.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 24