Nov. 1950 Uitzettingsveldwerken gereed. Nov, 1950 - Mei 1951 Uitzetting. Maar dit zal lichamelijk en geestelijk het uiterste vergen van de hier te werk gestelde ambtenaren. De overtuiging echter een flinke steen bij te dragen, tot het herstel van Nederland, zal hen stimuleren de hun opgedragen taak in volle overgave uit te voeren. -c-o-o-o-o- (van de landbouwredacteur van Het Parool) Nederland is een land vol zorgen en moeilijkheden. Alleen door sober leven, een volledig benutten van zijn mogelijkheden en een zo doelmatig mogelijke organisatie van zijn arbeidskrachten zal het in staat zijn, zich uit zijn zorgwekkende toestand op te werken. Wie echter in vele opzichten het tegendeel van deze opvatting in de practijk wil zien toegepast, kan volstaan met het arbeidsveld te overzien van de vier rijksdiensten, die zich voornamelijk bezighouden met de tewerkstelling van onze arbeidsreserve; De Rijksdienst Uitvoering Wérken' (D.U.W.), de Dienst Landbouwherstel (D.L.H. de Cultuur- technische Dienst (C.T.D.en het Bureau Oogstvoorziening B.O. De stelling Waarom zouden wij het eenvoudig en goed koop doen, als het ingewikkeld en duur kan, heeft hier toepassing gevonden. Immers ,wie eerst is geschrokken van de f 55 millioen, die 's lands schatkist van plan is in 1948 aan deze diensten te besteden,struikelt daarna over de onoverzichtelijkheid en ingewikkeldheid van hun werkzaamheden en dan rest er nog voldoende gelegenheid zich te ergeren aan de wijze, waarop de werkzaamheden vaak worden georganiseerd, over het arbeidstempo,dat wordt be reikt en over de lonen, die worden uitbetaald. Dat deze diensten in sommige streken tevens de vraag naar arbeidskrachten' bemoeilijken en afbreuk doen aan de verhouding werkgever-werknemer, vloeit welhaast vanzelf uit de situatie voort. De taak dezer diensten is zeer in het kort de volgende: De D.U.W. is te beschouwen als de algemene arbeidsreserve, waarin de arbeiders bij werkloosheid tijdelijk worden ge-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 25