Het zwakke punt is op het ogenblik, dat wij te vreinig landmeters hebben. Men zou misschien door toepassing van een beperkte ruilverkaveling in die zin, dat een eenvou dige ruil van percelen wordt toegepast, heel wat kunnen winnen. Een dergelijke ruil zal niet gepaard behoeven te gaan met het maken van nieuwe verkavelingen, het maken van nieuwe ontwateringswerken of ontsluitingswegen. Het' is eenvoudig een onderlinge ruil van de bestaande perce len ik verwacht hiervan een zeer gunstig effect. Het blijkt intussen, dat de Minister (Mansholt) reeds pogingen ondernomen heeft teneinde tot een ruiling van het grondgebruik te geraken. Voor deze materie is veel belangstelling. Wel zijn de resultaten van pachtruil van zelfsprekend aanzienlijk minder dan van' ruilverkaveling, omdat de voordelen van een beter wegen- en waterlopennet daarbij niet verkregen worden. Een wijziging van de Ruilverkavelingswet met betrekking tot de pacht is zeker gewenst. Wettelijke maatregelen op het gebied der vervreemding van landbouwgronden zullen het nadeel kunnen tegengaan, dat als gevolg van verkoop van landbouwgrond aan eén tot stand gekomen ruilverkaveling kan worden berokkend. Het desbetreffende wetsontwerp ligt gereed. De voordelen van mechanisatie en verkaveling zijn inder daad zeer reëel. K. -o-o-o-o-o— HET INTERIEUR YAH DE KAD1STEHKANT0HEN In ons orgaan van December 1947 maakten wij enkele op merkingen over meubilering, stoffering en verlichting van de kadasterkantoren. Het deed ons goed ,die kritiek bevestigd te zien door de Minister van Financiën In een interview werd aan deze bewindsman gevraagd zie "Wij van Financiën No.. 12") Over de tegenstelling tussen de kantoren,de meubile ring, kortweg het comfort van Uw ministerie en dat van zuster^ministeriesrijks-en andere overheidsinsteHingen werd heel vaak door het .personeel geklaagd. Het "rijke" Financiën - zo heet het huist in armoedige,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 31