trieste öepartements- en belastingkantoren, terwijl elders de werkmilieus i.h.a. veel hygiënischer, doelmatiger en comfortabeler zijn. Mogen we daarover Uw inzicht vernemen en is het mogelijk iets omtrent het streven van het Ministerie op dit punt in de toekomst te zeggen De Minister antwoordde hierop Een van de punten waaraan ik ook gaarne m'n aandacht zou schenken is de huisvesting en de inrichting van de bu reaux waarin het personeel van Financiën z'n dagelijks werk moet verrichten. Hier bestaat een historische achterstand vergeleken bij de meeste andere rijksdiensten. Indien ons land niet door de oorlogsramp was getroffen zou ik stellig voor het inhalen van deze achterstand een hoge prioriteit hebben opgeëist. Onder de huidige omstandigheden zijn de mogelijkheden op dit terrein helaas beperkt en zal er in de eerste plaats voor moeten worden gewaakt,dat de achterstand niet groter wordt Zodra de toestand voldoende verbetert zal aan het inhalen worden begonnen Het is op verschillende bureaux zo,dat er een grote historische achterstand bestaat. Deze achterstand zal volgens de Minister niet groter mogen worden. De door ons gesignaleerde gebreken moeten dus blijven bestaan, "totdat de toestand voldoende verbetert". Al zijn we blij, dat de Minister zulke opvattingen hul digt, het slot van deze korte en bondige opmerkingen stemt niet hoopvol. Wij zullen op deze zaken opnieuw de aandacht moeten vestigen.'Het blijft urgent. Beschouwen we, na lezing van des Ministers opvatting, de res. van 3 Jan. 1948, afd, Org. Belastingd. -No. 1, ge richt aan de Hoofden van Dienst,waarin dezelfde Minister van Financiën verzocht, rekening te willen houden met de opvatting van het Ministerie van Wederopbouw en Volks huisvesting, n.l., dat zelfs de uitvoering van noodzake lijke bouwkundige voorzieningen niet altijd direct mogelijk zal zijn en waarbij tevens een beroep wordt gedaan op deze ambtenaren, om ook de meest mogelijke soberheid te betrach-' ten bij voorstellen tot aanschaffing van meubilair en stof fering, in het algemeen dus bij het doen van voorstellen

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 32