dem-egalisatiefonds te komen tot vaststelling van een juiste pachtwaarde en grondrente voor goed en slecht land, zodat er overeenstemming is met de gebruikswaarde van de grond, bestrijdt dat de uitvoering op grote moeilijkheden zal stuiten. Hij wijst er op, dat, wanneer het in 1883 ter gelegen heid van de wijziging van de grondbelasting reeds in een tijdsverloop van drie jaar mogelijk was om meer dan 4% millioen percelen land in Nederland te taxeren op hun gebruikswaarde in verband met de pacht die het land deed, het thans ook mogelijk moet zijn om in twee jaar het land in Nederland op de juiste wijze te taxeren.. Tenslotte verwijst hij naar enkele denkbeelden,die hij heeft ontwikkeld in het tijdschrift de Pacht Minister Mansholt, sprekende over de voorstellen betreffende vaststelling van koop- en pachtprijzen van de gronden naar de opbrengstwaarden, merkt op, dat ook de heer Vondeling daarover sprak in verband met het Bo dem-egalisatiefonds De Minister meent, dat een technische uitvoering van dit vraagstuk ons nog voor grote moeilijkheden zal plaat sen. Hij hoopt spoedig een studiecommissie te kunnen in stellen. -o-o-o-o- OVER DAGBLAD-ADVERTENTIES EN NOG WAT. In een enkele maand knipte schrijver dezes negen ad vertenties uit de dagbladen, waarop hij is geabonneerd, advertenties, waarin arbeidskrachten worden opgeroepen, naar bepaalde vacante administratieve betrekkingen te solliciteren. Ongetwijfeld zullen de T.A. in de grote steden - immers veel meer dan een provinciaal ingesteld op het volle leven er zonder veel moeite nog tiental len bij kunnen voegen, want in deze tijd van schreeuwend gebrek aan bekwame werkkrachten komen zulke oproepingen in de "Grote Pers" herhaaldelijk voor. De krantenknipsels behelzen betrekkingen üL. in de industrie, op een particulier kantoor c_. in semi-overheidsbedrijven, cl. bij Gemeente diensten.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 37