'i 9 4 19. Wetgevende arbeid op het gebied v.h. Privaatrecht. 52 20. De Topografische Inrichting. 52 21. Salarisnormen Rotterdam. 53 22. Het Kadaster en de levende maatschappij. 53 23. Centraal Orgaan voor Rijkspersoneelsaangelegenheden.54 24. Ons program van actie. 54 25. Inpoldering Dollard. 54 26. Vacantieverlof55 27. Mutaties. 56 -0-0-0-0-0" Aan leden, abonnéfs, medewerkers en lezers bieden wij onze hartelijke gelukwenseh aan voor 1948. Yoego-Slavië en zijn Kadaster Yoego-Slavië bij net lezen van deze naam denkt men in het na-oorlogs Europa ongetwijfeld aan Tito, die met zijn ongeregeld partisanenleger gedurende vijf oorlogsjaren de vaan van de vrijheid hooghield in de bergen van Dinar Pla- nina. Yoego-Slavië wekt bij ons, bewoners der nuchtere Ne derlanden, romantische herinneringen op aan "Oriënt Ex press" en de "Herberg met het hoefijzer", boeken waarin Den Dolaard ons vertrouwd maakte met de wildheid van dfe Macedonische natuur en met de vrijheidszin van zijn bewo ners Lange eeuwen van Turkse overheersing konden die drang naar een zelfstandig leven van deze bergvolken niet smoren en ook de Duitse horden ondervonden er op harde wijze de taaiheid van het gewapend verzet tegen vreemde invloeden. Maar niet alleen de Turken en Hunnen maakten kennis met de gierende kogel, afgevuurd uit het lange geweer van de Macedonische vrijschutter. Nog geen tien jaren geleden moesten ook de landmeters - belast met de kadastrering van de Zuidhelft van Yoego-Slavië - meermalen dekking zoe ken, wanneer in de woeste bergketens van het binnenland het roofvogelscherpe oog van een seljak of de speurende blik van een komitadji een kaarteringsploeg had ontdekt en de alhid&de van een theodoliet op de vizierkorrel had genomen. Menige Breithaupt of Zeiss T 2 is in de jaren kort voor de tweede wereldoorlog stukgeschoten terugge- -0-0-0-0-0-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 3