helder - de uiteenzettingen duidelijk, zonder dat de schrij ver in herhalingen vervalt. (Uitgezonderd een kleine voetnoot op blz. 143, die met dezelfde woorden reeds in de inleiding op blz. 11 is verwerkt a.v. alleen, dat de middelbare fouten door een teken achter de berekende hoeken zijn gehaakt .Deze schrijfwijze is af te keuren. Het laatste deel van het boek is aan de correlatie rekening gewijd. Het is ondoenlijk in een korte bespreking hierop nader in te gaan. Het boek is rijk van inhoud. Daarom is het dan ook niet mogelijk, meer dan een algeme ne beschouwing te geven., hoe verleidelijk het ook is he le hoofdstukken over te nemen. De formuleringen zijn We hopen, dat velen hun blik zullen verruimen door het boek van Ir. Grobben - dat' helaas niet in de heden daagse spelling is geschreven - te bestuderen. Het is een goede inleiding tot de wiskundige bewerking van waar nemingsgetallen. 2 Verschenen is het eerste nummer van het officiöle orgaan voor Documentenreproductieuitgave van het N.G.D.R. onder redactie van C.J.J.G.Vosmaer "Schoutenburg", Wyttenbachweg 43, Oegstgeest, tel. 22659 K 1710. De "wapenschouw" van'ons Genootschap op 19-21 Dec. I947 heeft wel doen uitkomen, dat er op het gebied van'de docu ment-reproductie reeds veel ervaring is verworven, maar de verscheidenheid van zijn onderdelen is zo groot, dat een enkeling moeilijk alles omvatten kan. "Daarom is het goed zegt de voorzitter Carel Bloemen in zijn inleidend woord bij dit nieuwe orgaan, dat er, in het Genootschap, een centraliserend en coördinerend or- "gaan bestaat. Zowel do beoefening van de wetenschap als "het bedrijfsleven, de handel en de beoefening van het vak "der doc.repr. zullen er bij gebaat zijn." Hoofdartikelen over onderwerpen van technisch of organisatorische aard, referaten en literatuuroverzichten vinden hun plaats naast het Genootschapsnieuws. Het Genootschap is,door de experts op elk terrein der doc.repr., die het onder zijn leden telt,reeds nm in staat objectieve voorlichting te geven. De leden kunnen hun problemen aan de redactie ter oplos sing toevertrouwen. Ook bij aanschaffing, c.q,. reparatie 40.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 41