Oosting (6), Huytker (7) en Klomp, secretaris P.C. (8) en verschillende Staphorsters. Deze schetsen zijn vervaardigd door R. van Beek. Afgifte van eigendomsbewijzen hij de Ruilverkaveling. Bij res. 10-12-1947 no. 196 afd. Kadaster en Hypothe ken is voorgeschrèven, dat de Ruilverkavelingsdienst uit de metingsstukken, waarbij de Rui Iverkave lings akte in de kadastrale administratie wordt toegepast, uittreksels moet vervaardigen. Dat moet geschieden voor iedere tenaamstelling afzon derlijk, op formulier R 15a (Eigendomsbewijs). zie afbeelding hierachter. Do cultuurtechnische dienst verstrekt deze formulieren. Nadat al de extracten zijn vervaardigd, doet de Centrale Cultuurtechnische Commissie deze, na overleg met Hypo theekbewaarder, bedrukken met de volgende vérklaring: De Hypotheekbewaarder te verklaart, dat op grond van de akte van ruilverkaveling op 194. verleden voor notaris x te welke akte is overge schreven op te in deel No. de boven staande tenaamstelling van de daaronder vermelde perce len heeft plaats gevonden. De Hypotheekbewaarder x Ook het niet-ingevulde moet gedrukt worden. De Bewaarder ondertekent deze verklaring en vult het leggerartikel in. Daarna zendt hij de uittreksels terug aan de Ruilverkavelingsdienst, waar de eigendomsbewij zen aan beirokkenen worden uitgereikt. Bovenstaand besluit is bij de Rijks landmeetkundige dienst niet bekend, hoewel verstrekking, ook van soort gelijke voorschriften, nuttig kan zijn met het oog op de overplaatsing van personeel...

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 47