Everett, Lagrange. Ruitenschema van Fraser en de throw- hack methode van Comrie. Op Maandag, op nader vast te stellen data. Duur 2 a 3 maanden. Voortzetting der kadercursussen Statistiek.In Samenwer king met de Vereniging voor Statistiek organiseert het Mahtematisch Centrum twee cursussen over Statistiek, die gehouden worden in het Gebouw van de Postchèque- en Gi rodienst, Spaarneplein, den Haag. Deze cursussen zijn bestemd voor hen, die reeds enigszins met de Mathemati sche Statistiek bekend zijn en hun kennis willen aanvullen tot een niveau, dat ongeveer met dat van de -toekomstige universitair gevormde statistici zal overeenkomen. 23) Elementaire en Beschrijvende Statistiek door Dr. J.J.J. Dalmulder Elke Vrijdag van 17-30 - 18.30 uur. Hervatting 23 Jan. 26) Mathematische Statistiek door FrofDr. D. van Dantzig. Elke Vrijdag van 19-30 - 21.30 u. Hervatting 23 Januari. 27) Herhalings- en Aanvullingscursus Wiskunde. Deze cursus, bedoeld als aanvulling bij 23 en 26, wordt gegeven door Pr. F. Loonstra. Hij is ook toegankelijk voor hen, die niet aan 23 of 26 deelnemen. Donderdagen tot 26 Febr., 19-30 uur, gebouw Postchèque en Girodienst. Spaarneplein. ROTTERDAM. Zuivere Wiskunde Voor deze voordrachten wende men zich tot de Secretaris van het Wiskundig Dispuut "Thomas Jan Stieltjes", de heer H.Pley- sier, Nobelstraat 105b. De voordrachten vinden plaats in het St. Franciscus College, Beukelsdijk 91- 10) Drie voordrachten over Topologie door Dr. J. de Groot. Op de Dinsdagen 13 Jan., 3 Febr. 24 Februari s avonds'om 1945 uur 11) Op 27 Januari zal voor het Dispuut spreken Dr. Bernard Johnson, Accrington, Engeland, over "Mathematics in English Secondary Schools". Aanvang 19.45. Prof. Dr. J. Haantjes zal 6 voordrachten houden over afstands- meetkunde voor het Wiskundig Dispuut. Bijzonderheden volgen.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 51