EINDHOVEN. 12) Cursus Moderne Algebra door Dr. A. Heyting. Voortzetting van de op 12 December begonnen cursus op 9 Januari, 23 Januari, 6 Februari enz. Wordt 's avonds van 8-10 uur gehouden in het Gebouw van het Academisch Gentooschap, Ten Hagestraat 1. UTRECHT Toegepaste wiskunde Voortzetting der cursussen Numerieke en Grafische Methoden door Prof.Dr. H.Freudenthal ,in het Universiteitsgebouw, Domplein. 20) (Vooropleiding gelijkwaardig met prop. ex. Delft of cand. ex. A - D der Universiteit). Elke Vrijdag vanaf 16 Januari. Aanvang 19.30 uur. 21) (Vooropleiding minder uitgebreid). Elke Dinsdag vanaf 20 Januari, aanvang 13.30 Het Mathematisch Centrum is bereid bij gebleken belang stelling ook in andere plaatsen dergelijke cursussen en voordrachten te doen houden. Nog eens de salarissen van het overheidspersoneel. Minister Witteman heeft in de Memorie van Antwoord op de kritiek betreffende Hoofdstuk V (Binnenl. Zaken) nog eens zijn mening gezegd over de salarispolitiek. Het is inderdaad juist, aldus de Minister, dat de sala rissen en lonen van het overheidspersoneel niet in een mate zijn verhoogd, welke overeenkomt met de verhoging der kosten van het levensonderhoud. Echter dient er op gewe zen te worden, dat dit feit niet op zichzelf staat in de algemene salaris- en loonpolitiek der Regering. Door het overleg in de salaris commissie ad hoe, zijn voor de Rijksambtenaren, niet weekloners, de salarissen verhoogd met 10% van de z.g. basiswedden (wedde volgens BBBR 1934, - 5%), welke verhoging naderhand is omgezet in een verhoging van 10%, berekend van het salarisbedrag, hetwelk na toepassing van het Kon. Besluit G 13 aan ieder ambtenaar behoort te worden uitbetaald. Thans is de situatie als volgt: m.i.v. 1 Oct. 1946 werden op de oorspronkelijke wedden 49.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 52