veelvouden, van 60, volgens Bez. Besluit 1934- 5$ (basiswedde) de volgende toelagen toegepast: basiswedde 15$ 10$ of 5$ (onge- huwdengrens 2200 gehuwden 3000) 240.- (onge- huwden 120.-) 10$. M.i.v, 1 Juli 1947 is dit toelagenstelsel in zijn geheel geincorporeerd in de eigenlijke wedde aldus (basiswedde 15$ 10 of 5$ (grens f 3000.-)+ 240.-) 1C$ van het totaal van het tussen haakjes geplaatste. De aldus gevonden jaarbedragen werden afgerond tot De korting voor ongehuwden variërend van 3 tot 10$ van de basiswedde werd vervangen door een uniforme korting van 5$. In het algemeen zijn de wedden van ongehuwden, in het bijzonder van hen, die het maximum van de salarisschaal bereikten, belangrijk vooruitgegaan. Het is een feit,dat de verhogingspercentages afnemen, naarmate de salarissen stijgen. (Wij herinneren er echter in dit verband aan, dat, gezien in het licht van de alge mene verarming, de Regering het uit een sociaal oogpunt juist acht, de lonen der minder draagkrachtigen sterker te verhogen dan die van de beter betaalden. Door de incorporatie van de toelagen zijn de pensioen grondslagen ten volle gestegen met het bedrag der toe lagen De procentuele verhogingen van de bruto-wedden (dus ex clusief pensioenverhaal) liggen dan ook hoger dan blijkt uit de netto-wedden (verminderd met het pensioenverhaal') aangezien tegenover het verhoogde verhaal van pensioens bijdragen een belangrijk bonum futurum staat in de vorm van een hoger eigen- of gezinspensioen. Sollicitaties Rijksambtenaren. Zoals bekend verondersteld mag worden, bestaat er' een circulaire inhoudende dat het hoofd van een Rijks- of semi-Rijksdienst, -bedrijf -instelling of -inrichting slechts dan personeel van een andere Rijksdienst enz. mag overnemen, indien het Hoofd van laatstgenoemde dienst heeft verklaard daartegen geen bezwaar te hebben. De strekking van deze richtlijnen is geenszins ,voor betrokkenen een normale positieverbete-ing onmogelijk te maken,hetgeen met zoveel woorden in de circulaire tot uitdrukking is gebracht.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 53