Aan een poging om zodanige bedoeling te realiseren zou inderdaad elke wettelijke grondslag ontbreken. Het voorschrift richt zich echter uitlsuitend tot de administratieve organen en beoogt een einde te maken aan de kort na de bevrijding - de circulaire is gedateerd 17 September 1945 .-gepreciseerd bij rondschrijven van 3 September 1946 - gesignaleerde gedragslijn om door het aanbieden van uitzonderlijk hoge salarissen bekwaam personeel bij andere diensten weg te lokken, zonder reke ning te houden met de belangen van die diensten. De Min. van Binn. Zaken is van oordeel, dat het onder havige voorschrift enerzijds terecht tot uitdrukking brengt, dat het belang van de Rijksdiensten in het alge meen niet op de juiste wijze wordt behartigd, indien even- bedoelde gedragslijn wordt gevolgd, anderzijds in voldoen de mate de mogelijkheid openhoudt om aan de belangen van betrokkenen recht te doen wedervaren. Wij meenden goed te doen, deze circulaire nog eens on der de ogen van belanghebbenden te brengen. Pensioenwetgeving. Bij het Departement van Binnenl. Zaken was in Dec. 1947 in behandeling een ontwerp van wet tot wijziging der Pen sioenwet 1922 en invoorbereiding een ontwerp tot verho ging der pensioenen,welke van grondslagen zijn afgeleid, waarin de jongste salarisverhogingen niet of ten dele zijn verdisconteerd. In het eerste ontwerp is opgenomen een verhoging van' het maximum van het' eigen- en van het weduwen- en wezen pensioen te rekenen m.i.v. 1 Jan. 1947. De openbare behandeling zal wel spoedig volgen» De ministerraad heeft een beslissing genomen omtrent het te volgen systeem van verhoging der pensioenen. De herziening zou eigenlijk nog in 1947 haar beslag ge kregen moeten hebben. Door de regeling van een toeslag op de pensioenen zal in zekere mate tegemoet gekomen zijn aan de wens van vele kamerleden, om de pensioenen te brengen óp het peil van de huidige levensstandaard.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 54