Wetgevende arbeid op het gebied van het privaatrecht. Een nieuw Burgerlijk Wetboek. Zoals bekend is, werd bij K.B. aan Prof. Meijers opdracht gegeven tot het samenstellen van een nieuw B.W. De opdrachtnemer wenst voor deze, wel zeer belangrijke ar beid, geen extra bezoldiging te ontvangen. De begrotingspost ad 17.000.- is bestemd voor de be zoldiging vein een jurist ter assistentie van de hoogge leerde ontwerper, voor aanschaffing van boekwerken,reis- en bureaukosten, drukkosten ed. Een schatting van de tijd, binnen welke een ontwerp tot vaststelling van een nieuw Burgerlijk Wetboek volledig te gemoet gezien kan worden,is, gezien de omvang van de on dernomen arbeid, be zwaar lijk met stelligheid te geven. Prof. Meijers werkt met voortvarendheid. Er zijn redenen om' aan te nemen, dat met de samenstelling van het gehele ont werp een tijd van niet meer dan drie jaren gemoeid zal zijn. Het ligt in het voornemen het werk in gedeelten tot stand te brengen; boek voor boek. Het Wétboek kan dan ook boek voor boek het Staatsblad bereiken, terwijl de invoering kan plaats vinden,wanneer het gehele Wetboek is tot stand ge bracht. Deze algemene herziening van het burgerlijk recht zal geen vertragende werking uitoefenen op de voortgang' van dringend geworden herzieningen van bepaalde onderde len van dat recht. De Minister blijft deze afzonderlijke herziening op de tot dusverre gebruikelijke voet ter hand nemen. Prof. Meijers zal met de resultaten daarvan rekening hou den, doch in deze afzonderlijke herzieningen slechts betrok ken worden, voor zover daartoe, bepaalde aanleiding bestaat. De Topografische inrichting. Minister Fiévez heeft in de vergadering van de 2e Kamer van 23 December 194-7 medegedeeld, dat het gebouw van de To pografische Dienst te s Gravenhage na de bevrijding in be slag is genomen door het Dep. van O.K. en W. Nadat over het onttrekken aan zijn bestemming van dit spe ciaal voor genoemde dienst ingerichte gebouw verscheidene besprekingen zijn gevoerd, heeft de Minister de redelijkheid van de wijziging moeten inzien. De vroegere T.D. wordt dus 52.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 55