schap aan de Universiteit van Amsterdam, de heer C.G.M. Miermans, ontvingen wij een exemplaar van het kortelings opgerichte studentenblad voor sociografen. In dit"Sociografisch Nieuws" komt o.m. een uittreksèl voor van het artikel Het Kadaster en de levende Maat schappij" (uit ons December-orgaan) Het artikel van collega Teeling heeft ook elders de' aandacht getrokken. Naar wij vernemen is de heer T. uit genodigd enige bijdragen te wijden aan de waarde van ka dastrale gegevens voor. de Sociografie Centraal Orgaan voor Rijkspersoneelsaangelegenheden. Door de Ministers van Binnenl. Zaken en Financiën zal in gezamenlijk overleg worden nagegaan in hoeverre het verantwoord is, voor de aan de dienst bij K.B. van 18 Dec. 1946 (Stbl. G 3^7) opgedragen taak thans reeds de nodige gelden aan te vragen. De Staten Generaal zal met het rasultaat van dat overleg spoedig in kennis worden gesteld.. Ons program van actie. De commissie ,door de Algemene Vergadering benoemd ter uitvoering van het besluit tot het ontwerpen van een aan de gewijzigde tijdsomstandigheden aangepast program van actie (urgentie program) is op 29 Nov. I947 te Zwolle door het D.B. geïnstalleerd. Na een gedegen voorbereiding en een levendige gedach- tenwisseling is een algemeen schema vastgesteld,dat thans wordt uitgewerkt. Suggesties voor deze commissie kunnen worden gezonden aan dhr. A» Doorslag, Amstelveenscheweg 229^-, Amsterdam Z. Inpoldering en bedijking in de Pollard. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft een com missie ingesteld ter bestudering van het vraagstuk van de landaanwinning in de Dollard en de daarmede samenhangende vraagstukken,waaronder die van de algehele bedijking. Voorzitter van deze commissie is de commissaris der Konin-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 57