In totaal zijn thans aanvragen tot een oppervlakte van meer dan 250.000 ha nog niet in behandeling genomen. Wel heel sterk spreekt hieruit ons onvermogen,om met de bestaande organisatie voor een enigszins belangrijk deel te voldoen aan de drang van het publiek tot inten sivering van de bodemcultuur. Uitzending van Technische Ambtenaren naar Curacao en Aruba. Het Ministerie van Overzeese gebiedsdelen heeft bekehd gemaakt, dat naar Curapao en Arüba kunnen worden uit gezonden 6 Technische Ambtenaren van het Kadaster, van wélke'4 als adj.-landmeter. N.a.v. deze voorgenomen uitzending hebben wij verschillen de inlichtingen ontvangen.Hoogstwaarschijnlijk zal het eer ste tijdvak van uitzending wel 3 jaar zijn. Daarna kan het dienstverband beëindigd worden. In dat geval krijgt de ambtenaar met gezin gratis overtocht naar Nederland. Hij wordt dan (in financieel opzicht) in zijn vroegere positie hersteld. Het zal moeilijk zijn, ambtenaren boven de leeftijd van 35 jaar op te nemen in het curapaose pensioenfonds.in elk geval is daarvoor een speciale toestemming vereist. Aanstelling op een hoger salaris dan de aanvangswedde is mogelijk. Tot op zekere hoogte kunnen bij de vaststelling de Nederlandse dienstjaren in acht genomen worden. De ambtenaar reist alleen naar de standplaats .Hij zoekt zelf een passende huisvesting (Op Aruba zullen Amerikaan se legerbarakken worden gebouwd). Het gezin reist apart per boot.Dit zal waarschijnlijk kunnen geschieden 6 of 8 maanden na vertrek van de ambtenaar. De huurprijzen zijn hoog, variëren van 80,- tot 150,- per maand.MeubeI's geschikt voor de tropen, kan men voor eigen risico mee nemen,De vrachtprijzen bedragen 80,- 90,- per m Eigen bagage is zeer beperkt (y2m?)# De belastingen zijn laag. Op Curapao is U.L.0. en H.B.S. onderwijs, on Aruba alleen Ü.L.0. Het maximum pensioen bedraagt 50van de basiswedde. De ambtenaar heeft 20 Curapaose dienstjaren nodig en moet de 50 j. leeft, bereikt hebben ora pensioengerechtigd té zijn, Nederlandse pensioenjai'en tellen voor de helft mee, bij de

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 41