voor in aanmerking komende gegevens onverwijld kennis aan de Nederlandsche Bank N.V.afdeling Deblokkering, te Am sterdam, indien: a) een geblokkeerd perceel of een geblokkeerd schip blij kens een overgeschreven akte is overgegaan binnen 3 jaar na de blokkering op een andere verkrijger. Het is hierbij onverschillig of de overgang hoeft plaats ge- vondén krachtens vervreemding, tengevolge van schei ding, verkoop,krachtens artikel 1223 B.W., onteige ning of anderzins. (Wordt het geblokkeerde perceel of schip overgeboekt op een andere eigenaar, dan wordt de toevoeging om trent de blokkering mede overgenomen op het nieuwe loggorartikel of do nieuwe algemene registerkaart). b) eon geblokkeerd perceel of een geblokkeerd schip blij kens een ingeschreven borderel binnen 3 jaar na de blokkering is beswaard tot een bedrag, groter dan het niet ten laste van een of meer optie-rekeningen be taalde deel van de koopsom (voldaan bij de overdracht waardoor de blokkering is ontstaan). Deze kennisgeving geschiedt ook indien de oorspronke lijke koper het geblokkeerde object zou bezwaren als onderzetter, tot zekerheid t.a.v. eens anders schuld-, c) ten aanzien van een geblokkeerde inschrijving is inge diend een akte van algehele doorhaling of een akte van gedeeltelijke doorhaling, strekkende tot vermindering van de hoofdsom met een bedrag groter dan het beloop van het niet ten laste van een optierekening verstrek te gedeelte van het erediet,in beide gevallen indien zulks geschiedt binnen 3 jaar na de blokkering. Genoemde royementen worden door de bewaarder toegepast, doch deze voegt aan het relaas van doorhaling toe, dat hem van do bevoegdheid tot het geven van toestemming tot door haling niet is gebleken, tenzij de Nederlandsche Bank ver klaart geen Ve zwaar tegen de doorhaling te maken. De aantekening betreffende de blokkering worden door de bewaarder doorgehaald a) krachtens schriftelijke toestemming daartoe van de Ne derlandsche Bank, N.Y., afdeling Deblokkering, te Am sterdam, onder verwijzing naar dit geschrift, dat in de staat Kadaster no. 73 wordt geboekt en bij de royemen ten wordt bewaard.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 16