Woudsend en Oosterzce 1420 ha. Men ziet het Opnieuw dus aanvragen tot een opp van ruim 25000 ha. Er is aandrang genoeg. De kern van de landbouwende bevolking ziet het belang van Ruilverkave ling in. De voor de uitvoering nodige werkkrachten moetfen dus worden gevonden. Voor zover het do kadastrale land meetkundige werkzaamheden aangaat, zijn deze reeds aanwe zig. Voor de landmeetkundige werkzaamheden te velde zijn voldoende goed onderlegde civiellandmeters, die hun op» leiding ontvingen aan de Technische Hogeschool te Delft en aan de kadastrale bureaux, beschikbaar. Zij kunnen met de leidende werkzaamheden worden belast, zodra ze voldoende praktisoh zijn gevormd. Met de vorming van de middelbare landmeetkundigen zijn wij nog niet,waar we wezen moeten. Hun opleiding is er, maar nog steeds ontbreekt de vastlegging van de voor schriften voor een (ook voor de toekomst voldoend geacht) goed gereglementeerd examen. Ook de basisopleiding voor deze ambtenaren is aanwezig. Het Centraal Teken- en Op leidingsbureau voor het Kadaster te Ts Gravenhage leidt in een snel tempo (in een te, snel tempo naar onze mening!) jongeren op voor do bureaudienst,waax deze hun praktische en verdere theoretische scholing kunnen ontvangen. Ook hier echter hetzelfde merkwaardige gebrekïde oplei dingsvoorschriften zijn 20 jaar bij de praktijk ten achter en de leiding van onze diensten schijnt dat gebrek(bij uitzondering voor deze categorie ambtenaren!nog steeds niet te willen zien. Want een gebrek en een achterstand is dit beslist. Overal elders tracht men immers de voor schriften in ove re ens temming te brengen met de eisen van de praktijk, alleen hier negeert men deze noodzaak ondahkd het niet te miskennen feit, dat reeds in 1932 de Bijzonde re Commissie voor Georganiseerd Overleg Belastingen in de door ons (toen) voorgestane geest rapporteerde aan de Minister Tan Financiën en nog wel met de stemmen van alle Regeringsvertegenwoordigers v66r I Wij menen toch, dat ook verschillende hoofdambtenaren onze opvattingen volkomen onderschrijven. In het belang van de dienst zou hun steun gewenst zijn. Waarom blijft die achterwege? Men kan het toch weten,dat wij in ons streven, om de kadastrale belangen te dienen, niet alleen staan. Ook de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde wenst in voering op grotere schaal van middelbare meetkrachten te

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 18