Handelsrecht, Procesrecht, Strafrecht, Staatsrecht,vol kenrecht, internationaalprivaatrecht en kerke lijkre ebt be handeld. In zovele richtingen de contacten der mensen ontstaan, in even zovele richtingen gaan de rechtsvoor schriften. Wij zouden deze heldere uiteenzettingen over de réchts- re ge ling van de eigendom en het kerkelijk bezitrecht, van de erfdienstbaarheden en de zake lijs» rechten (die wij bij' onze dagelijkse arbeid zo vaak ontmoeten) van pand en hy potheek, koop en schenking, van erfrecht, zo graag in handen zien van alle Technische Ambtenaren en Tekenaars, omdat de in deze "Inleiding" verwerkte leerstof voor hen, die het behoeven, inderdaad een gemakkelijke inlei ding is in de algemene studie van de rechten. Ook al gaan onze gedachten niet uit naar een promotie, een gedegen kennis van privaatrecht en wat daarmee samenhangt, is voor de kadastrale ambtenaar zeer zeker van groot gewicht. Vooral aan onze jongeren wordt daarom lezing van het hier besproken (bijna "klassiekB") volksuniversiteitsboekje ten zeerste aanbevolen. Bestudering betekent zeker verrijking' van kennis op een aangename wijze. Een uitgebreide litera tuurlijst aan het slot wijst ernstige studenten de weg naar een dieper inzicht in deze materie. X. JAARBOEK voor NOTABIAAT EN REGISTRATIE Na 4 jaar van afwezigheid verscheen opnieuw G.Fikkert*s Jaarboek voor Notarisambt en Registratie, uitgegeven door en voor rekening van de Broederschap der candidaat-notaris- sen bij van Gorcum en Comp. N.V. (G.A.Hak en H.J.Prakfce) te Assen. Door medewerking van de zijde der Departementen van Fi nanciën en Justitie.en van zeer vele partioulieren is dit bekende Jaarboek weer een waardevol naslagwerk geworden. De gegevens zijn bijgewërkt tot 1 December 1947. Opgenomen zijn: samenstelling van de geréchtshoven 8H ar rondissementsrechtbanken, de namen van de notarissen in Nederland, arrondissementsgewijs gerangschikt, samenstel ling van alle verenigingen, verband houdende mat notariaat, registratie en belastingen, de anclennite its lijst van can- didaat-notarissen,de samenstelling van het Ministerie van Financiën, Inspecties en Directies en kantoren van <3fe Re gistratie, Successie, Domeinen en Belastingen, de

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 24