De in de mededelingsweg ingeschakelde kantonnale en eed- genootschappelijke, toezicht uitoefenende, opmetingsin- stanties zorgen er voor, dat de wettelijk voorgeschreven Bondsbijdragen in de bijhoudingskosten slechts uitgekeerd worden, als de mededelingscalques geleverd zijn. Deze even werkzame als eenvoudige organisatie waarborgt dat de mutaties zonder enige uitzondering worden medegedeeld. Het overzichtsplan wordt in de vorm van overzichtsplan- 1) kopieën ter beschikking van het publiek gesteld. Deze worden gedrukt in een oplage waarvan het aantal stuks voor elk geval afzonderlijk wordt bepaald, maar ten minste 100 exemplaren. Het drukken geschiedt volgens moderne repro ductiesystemen 2) en wel in 5 kleurendruk voor gebergte plans, 4 kleurendruk voor plans van heuvel- en vlakland en bij uitzondering in éénkleurendruk voor overzichts plans van stadsgebieden op grote schaal.(bv.Genève en Ztirich 1/2500). Voor die plankopieën worden, evenals voor de originelen, de schalen 1/10000 (Alpen en Jura) 1/5000 (Mittelland) en bij uitzondering 1/2500 of 1/1000 (enke le steden) gekozen. De overzichtsplankopieën omvatten in de regel het gebied van een gemeente; slechts wanneer bij zondere belangen dat nodig maken, worden de bladen niet volgens gemeentegrenzen, maar volgens ruitlijnen (Netz- linien) begrensd, zoals de bladen van een landkaart. Voor een complex plans, dat in een tijdsverloop van enige 10- tallen jaren ontstaat, kan men geen afstand doen van het nauwkeurig aansluiten der bladen, wanneer men aan de meest verschillende behoeften der gebruikers steeds op zijn best wil voldoen. Ten aanzien van de inhoud van het 1) Voorschriften van het eedg. Justitie en Politiedepar tement voor de vermenigvuldiging van overzichtsplans bij grondboekopmetingen van 25 Juni 1950. 2) Over de techniek der vermenigvuldiging,zie de bijdrage: "Grafische vermenigvuldiging der Grondboekolansi! S.189 ev. 18. f-• matige wijze weer de voor de bijhouding der grondboek^e- tingen (grondboekplans) ingestelde organisatie ingescha keld.De bijhoudingslandmeters zijn verplicht, de in de grondboekplans aan te brengen veranderingen, door middel van transparante tekeningen, door tussenkomst van het kantonnale opmetings toezicht en de eedgenootschappelijke opmetingsdirectie, ter kennis te brengen van de Lands- topografie

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 19