Organisatie en personeelsbezetting zijn ge schei clen. Daar door heeft het geheel aan overzichtelijkheid gewonnen. Uit de inhoud noemen wij: de volledige omschrijving van het Ministerie van Financiën, de organisatorische inde ling van de diverse belastingdiensten, hypothéken, kadas ter enz., lijsten van Nederlandse plaatsnamen, gemeenten, naamlijsten van de ambtenaren per standplaats, ancienni- tèitslijsten, klasse-indeling der gemeenten, zoals het Be zoldigingsbesluit die nog kent, de bezoldiging (maandsa larissen) van de ambtenarengroepen, Verenigingen, Rijks cursussen met lerarenstaf, lijst van dienstonderdelen met telefoonnummers De titel is nu onjuist; dit voor onze diensten zo nutti ge naslagwerk is geen "boekje" meer. Het is uitgegroeid tot een dik boek. Wij menen, dat de enorme moeite, die aan de samenstelling moet zijn besteed, voor de diensten zeker zijn beloning vindt in de menigvuldige malen, dat het zal worden gebruikt. Jammer, dat ook hier weer de fouten niet ontbreken. Indien de aankondiging juist is, dat de gegevens zijn bijgewerkt tot April 1948, moeten wij wijzen op het on derdeel Kadaster, waar bv. de samenstelling van ons Be stuur na en in 1947 is gewijzigd (blz.390). (blz.369) Bij verscheidene Technische Ambtenaren (Rijte- ma, Geensen, Lindeman enz.) ontbreekt het teken (C) of/en (blz.294) de boekhouder Binkhorst te Utrecht is m.i. van 1-2-1948 e.o., het examen Tekenaar van het Kadaster 1946 staat wel in de ancienniteitslijst, niet bij de kantoorsgewijze ambtenarenlijst (a.v. Wieringen e.z. Als de tijdelijke ambtenaren niet worden opgenomen, waarom dan bv. Wilmink van dit examen wel, W.A, Marks wel en bv. Ashouwer niet? Blz.212 bij de tekenaars: Doorslag ra,z. Doorlag. Blz.396 Opleidingscursus Kadaster: Hoff m.z. Hof. Bij de groepen cursisten (blz. 396) zijn verschillende nooit in opleiding geweest bv. van cursus 1945 W.M. Struik. In ancienniteitslijst tekenaars moet v. Marle worden ver wijdert (is per 1/./48 e.o.) (blz.389) Jongedijk is reeds in 1947 vervangen door E.Prinsen (Vereniging voor Kadas ter en Landmeetkunde) (blz.226) J.C. Bloos is nog steeds te Utrecht geplaatst en niet te Deventer, de Technische Ambtenaar le klas Smit (blz.295) is niet te Utrecht, maar 34.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 35