van. de topografische toestanden, verbindings- en be vloei ingsmoge li jkheden, ten einde hierdoor een behoorlijk overzicht te verkrijgen van datgene, wat het land biedt en een reële basis te hebben voor het maken van plannen tot opvoering van het welvaartspeil. Luchtopneming leek de enige mogelijkheid om binnen af zienbare tijd over uitgebreid zo niet volledig exacte gegevens te kunnen beschikken. Het bleek, dat de K.L.M. in dat tijdsbestek in gunsti ge omstandigheden verkeerde om de opneming van uit de lucht te entameren, terwijl bij uitstel ener beslissing ter zake, door andere verplichtingen, de uitvoering daarvan op vele moeilijkheden zou stuiten. Ook de kos ten zouden dan ongetwijfeld hoger komen. De K.L.M. aanvaardde het risico totdat na de stichting van het Welvaartsfonds de opdracht van:, die zijde zou kunnen worden verstrekt. Begin 1947 werd door de betrokken Ministers en de Sta ten van Suriname met deze regeling ingestemd. Naar verwachting zal de opneming die in 1947 begon, nog dit jaar kunnen worden beëindigd. Om de mogelijkheid te scheppen na de totstandkoming van een overeenkomst tussen de commissie van deskundigen en de K.L.M. de vereiste betalingen te kunnen bewerkstel ligen, wordt voor dit doel op de begroting een bedrag van 1,200.000,- gebruikt. Sr is in verband met de opdracht een organisatie gescha pen, welke de verkregen foto's en de andere gegevens op zo breed mogelijke basis productief kan maken en toe zicht houdt op en leiding geeft aan de uitvoering der .luchtopnemingswerkzaarnheden Bij een ter zake kundige on systematische bewerking van dit materiaal kunnen gegevens worden verkregen, van be lang voor tal van doeleinden, waaronder de geologisch- mijnbouwkundigebosbouwkundige, bodemkundigetopogra fische en kadastrale wel als de meest belangrijke kun nen worden genoemd. Aan het hoofd van het hiertoe ingestelde Centraal Bureau voor Luchtkartering staat een geoloog met ruime ervaring, die reeds sedert midden 1947 ten behoeve van de luchtkartering in Suriname werkzaam was. Het ligt in de bedoeling, hem enige deskundigen toe te voegen voor bovengenoemde doeleinden. De uitbreiding van de staf is urgent. 56.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 37