De fotogramme tri sclie en cartografische werkzaamheden zullen in eerste instantie door de K.L.M. worden verricht, zo als in de overeenkomst is voorzien. Yoor het bureau is "op de begroting geraamd: voor personele uitgaven 55150.- voor materiële uitgaven 73150.- Totaal ƒ128300.- Welk bedrag bij suopletoire begroting nog werd verhoogd tot ƒ145800.- -o-o-o-o-o-o-o- WIJZIGING_AOTIKEL_55_WEG-ENWET^ Bij de 2e Kamer van de Staten-Generaal is ingediend een Wetsontwerp, dat beoogt de termijn, gesteld in art.55 der Y/egenwet, voor het opmaken van nieuwe leggers opnieuw te verlengen. Ingevolge de wet van 22 Maart 1946 (Staatsblad 9^7) zouden de in art. 27 bedoelde leggers der wegen vóór 1948 moe ten zijn vastgesteld. Het is gebleken, dat de aan deze vaststelling verbonden werkzaamheden in verschillende provinciën ten zeerste zijn belemmerd door de omstandigheden in en na de oorlogsjaren en wegens gebrek aan personeel. Ook zijn in verscheidene gemeenten alle gegevens van reeds verrichte onderzoekin gen verloren gegaan. Derhalve is voorgesteld, het eerste lid van art. 55 "te le zen als volgt: Binnen 20 jaar en 3 maanden, te rekenen vanaf de dag van inwerkingtreding van deze Wet, moeten de in art. 27 be doelde leggers zijn vastgesteld. Het bepaalde in dit artikel wordt geacht n werking te zijn getreden met ingang van 1 Januari 1948. Vertrouwd wordt dat in die tijd alle leggers gereed kun nen zijn. ^LVE^"TOMNG_BAmHHI^_0^HR_0IDEH0VE:_ Op de op 5 Aug. 11. te Oldehove, onder voorzitterschap van de Heer Mr. W» Bolkestein, lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen, gehouden stemmingsvergadering is besloten tot ruilverkaveling van het blok ;rBalmahuizen" 37- -0-0-0-0-0-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 38