7 de taken van het personeel bij de zogenaamde buitendiensten; na opheffing van de Commissie van onderzoek naar de formatie van de Departementen van algemeen bestuur, wier taak is overgegaan op het Centraal Orgaan, is zij bovendien ten behoeve van de Raad belast met de beoordeling van de taken van het Depar— tementspersóneeL Het ligt niet in de bedoeling de inspectie te doen uitgroeien tot een omvangrijk apparaat, dat tot in alle details de werkzaamheden van het burgerlijk Rijkspersoneel qualitatief zal analyseren. Ge werkt wordt in de richting van zo groot mogelijke decentralisatie, waarbij de departementale personeelschefs geleidelijk worden op geleid in de allengs beter wordende methode van taak-waardering en waarbij de inspectie dienst zal moeten doen als interdepar tementale vergelijkingsinstantie. Aangenomen mag worden, dat voorlopig met een bezetting van 12 ambtenaren kan worden volstaan: dit aantal is op een sterkte van het burgerlijk Rijkspersoneel van zt 100.000 man zeker niet hoog. Voorts houdt de uitbreiding van de Centrale Personeelsdienst verband met de zich ten gevolge van de toenemende afvloeiing van personeel in Rijksdienst uitbreidende werkzaamheden. Overigens is bij deze dienst ingesteld een bureau Maatschap pelijk Werk en Sociale Voorzieningen, dat voorlopig alleen dienst doet als woningruilcentrale ten behoeve van ambtenaren. Ver wacht mag worden dat hiermede zoveel mogelijk tegemoet ge komen wordt aan de bezwaren, thans ondervonden bij plaatsing en overplaatsing van ambtenaren in Rijksdienst. De bedoelde dienst werkt tevens kostenbesparend, inzoverre dat reis- en pensionvergoedingen kunnen vervallen, zodra een woning vooi de desbetreffende ambtenaar gevonden is. Ten einde de diverse diensteenheden te kunnen voorlichten op het gebied van de bedrijfskadertraining is op de begroting eer bedrag uitgetrokken voor een tweetal hoofdcommiezen. Met ver dere uitgaven van deze aard ware, naar het oordeel van onder getekende te wachten totdat de introductie van de kadertraining in de openbare dienst verder is gevorderd. Op het ogenblik wordt bij de Centrale Personeeldienst vanwege het bureau Organisatie van de dienst der Rijksbegroting van het Ministerie van Financiën een diepgaand onderzoek naar de or ganisatie verricht. In dit verband draagt de begroting van deze dienst nog een voorlopig karakter. 5. Belastingdienst* Afd. III: Memorie van Toelichting 2. Zoals reeds in de aanhef is vermeld, wordt gestreefd naar een zo groot mogelijke bezuiniging op de personeelsuitgaven van de belastingdienst. Dit wordt gezocht in een zo beperkt mogelijke 26

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 27