personeelssterkte. Dat de uitgaven niet naar verhouding der personeelsvermindering teruglopen, wordt veroorzaakt door de omstandigheid, dat de laatste jaren veel jeugdig personeel in dienst werd genomen, dat periodieke verhogingen en promoties maakt. Hierdoor stijgen tevens de sociale lasten. Het overbrengen van de apparaatskosten der hypotheek- kantoren van de Belastingdienst naar de Dienst van het Kadaster veroorzaakt bij de laatstgenoemde dienst een verhoging van de personele en materiële lasten. De verhoging van de kosten van de Domeindienst is voor een deel het gevolg van de omstandigheid, dat de kosten van het administratief personeel der verschillende Domeininspecties, welke tot dusverre uit de Belastingdienst werden gekweten, thans bij Domeinen zijn ondergebracht. Het betreft hier dus slechts een verschuiving van lasten. Anderzijds moesten de kosten voor de rentambten hoger wor den geraamd, welke verhoging bij de betreffende artikelen voor zoveel nodig haar toelichting vindt. Dienst van het Kadaster* Artikel 129* De grote verhoging van dit artikel is in hoofdzaak een gevolg van de omstandigheid, dat het personeel van de hypo theekkantoren thans is ondergebracht bij de kadasterdienst en van de overheveling van personeel in onregelmatig dienstverband (zie art. 131) naar het arbeidscontractantenpersoneel en personeel minder dan 2 jaar in tijdelijke dienst. Het betreft hier dus geen uitbreiding van personeel, maar slechts een verschuiving van salarislasten van artikel 118 en 131 naar dit artikel. Wel is er sprake van uitbreiding van personeel, in zover het betreft het in opleiding nemen van jeugdige tekenaars, nodig voor de verkrijging van voldoende middelbaar personeel. De ruil verkaveling zal meer en meer geschoolde ambtenaren gaan opeisen. Voor het overige zijn in de cijfers verdisconteerd de algemene salarisherziening, de periodieke salarisverhogingen, enz. Voor de rangsbezetting zij, evenals bij artikel 118, wederom- verwezen naar de bij deze Memorie behorende overzichtsstaat. 6* Uit het Voorlopig Verslag Financiën (Hoofdst* VII B)* blz. 10Dienst van het Kadaster* Vele leden vroegen zich af, of de personeelsbezetting en -formatie bij deze dienst wel zoda nig is, dat die in staat is om onder de huidige omstandigheden de ar beid der ruilverkaveling in ons land in voldoend snel tempo te doen verlopen. E^r is gebrek aan middelbaar personeel bij dezë dienst; het aantal academisch gevormde landmeters is veel groter dan het aantal technische ambtenaren, terwijl de metingen zeer wel 27

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 28