Stemming ruilverkaveling „Velserbroek", „Waarlands- en Slootgaardpolder" en „Westerborker Esschen"* Op de op 22 October 1948 onder voorzitterschap van de Heer M. Harmsen, lid van het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Hlland, te Santpoort gehouden stemmings- vergadering, is de ruilverkaveling van het blok „Velserbroek" gelegen onder de gemeenten Velsen en Haarlem aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 483.46.31 ha, het aantal stemgerechtigden 135. Tegen stemden 54 eigenaren, een opper- vlakte vertegenwoordigend van 296.47.63 ha, terwijl ingevolge artikel 34 lid 2, sub. 2e van de gewijzigde ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing blijft 0.10.15 ha. Op de stemmingsvergadering, te Waarland gehouden op 15 October j.l. werd de ruilverkaveling van het blok „Waar- lands- en Slootgaardpolder" aangenomen. De opp. bedraagt 573.28.65 ha. Van de 311 stemgerechtigden stemden 103 eigenaren tegen, welke tegenstemmers een oppervlakte vertegenwoordigen van 242.47.74 ha. Ook de ruilverkaveling „Westerborker Esschen" (Dr.) is aan genomen. De opp. van het blok bedraagt 327.12.93 ha, het aantal stemgerechtigden 302. Er waren 81 tegenstemmers, welke tezamen een oppervlakte vertegenwoordigden van 167.52.59 ha. Nieuwe aanvragen om ruilverkaveling. Sedert onze vorige opgaven kwamen nog de volgende aan vragen om ruilverkaveling binnen bij de Centrale Cultuurtechni sche Commissie: van de besturen der Coöp. Landbouwvereniging „Rietmolen en Omstreken", beiden te Neede van een complex gronden, ge legen onder de gemeente Neede (G.), ter grootte van =t= 400 ha; van de Hoofdafdeling Ruilverkaveling der Nederlandse Heide maatschappij te Arnhem van een complex gronden, gelegen onder de gemeente Denekamp (O.), ter grootte van 870 ha (ge naamd: „Denekampse veld"); van de Raad der gemeente Broekhuizen van een complex gron den, gelegen onder de gemeente Broekhuizen (L,), ter grootte van =h 830 ha. Onteigening ZEIJER STRUBBEN in de gemeente Vries. II. In de vergadering van de Tweede Kamer van 28 September j.l. werd het wetsontwerp betreffende de onteigening in het be lang van de natuurbescherming van 17 ha grond in de Zeijer Strubben behandeld. De Kamerleden de Ruiter, Engelbertink en van der Goes van Naters namen aan de uitvoerige discussie deel. Men was het niet eens. De Ruiter en Engelbertink zeggen, dat met deze onteigening geen enkel belang t.a.v. het behoud van de Strubben wordt ge- 30

Orgaan der Vereeniging TAK | 1948 | | pagina 31