dit moet niet nodig zijn. Er zijn landmeters genoeg; op het ogen blik een 200. Zij worden belast met kleine metingen, terwijl de grote metingen worden nagelaten. Laat men de kleine metingen laten verrichten door tekenaars van het kadaster. Laat men hen opleiden en nog meer geschikt maken. Dan zal het grote werk ik herhaal het aan de landmeters komen. Wanneer dan blijkt, dat er voor dat grote werk te veel landmeters zijn, ligt daarin een bezuiniging, die van grote betekenis voor de Staat kan zijn. De Heer Hofstra (bl. 520): Ik ben niet geheel bevredigd over het antwoord van de Minister ten aanzien van de ontvangers en ten aanzien van de ambtenaren van het kadaster» Aangezien mijn mede-afgevaar digde de heer Ritmeester hiervoor reeds zo welsprekend is op gekomen, meen ik echter, dat ik over dit vraagstuk verder zwijgen kan. De Heer Lieftinck, Minister van Financiën (bl. 523): Wat de tekenaars van het kadaster betreft, zijn wij het in zoverre eens, dat ieder moet worden gewaardeerd naar de waarde van zijn ambt» Dit betekent echter bepaaldelijk niet, dat men in een bepaald ambt ook voortdurend promotiemogelijkheden moet scheppen. Er zijn ambten, die vastlopen tegen een bepaald plafond» Als het pla fond juist gekozen is, moet men zich vergenoegen met in zulk een ambt niet verder te kunnen komen. Als men in een ander ambt met een hoger plafond kan overstappen, zal men mij altijd aan zijn zijde vinden. Ik steun altijd de wens van jonge ambtenaren, die uit een bepaalde ambtelijke groep overstappen naar een an dere, wanneer dit een positieverbetering voor hen kan betekenen. Men moet daarvoor echter niet in een bepaald ambt het plafond te hoog gaan stellen. Korte Berichten en Mutaties IN MEMORIAM C. G. F. KLOTZ Na een ambtelijke loopbaan van 42 jaar overleed te Amster dam op 10 Januari 1949 in de ouderdom van 61 jaar collega C» G» F» Klotz» Een korte ziekte, waarvan de afloop zich gemakkelijk liet raden, heeft een einde gemaakt aan zijn werkzaam leven. Ieder die deze prettige en joviale ambtenaar heeft gekend is zeer onder de in druk. Met zijn opgeruimd humeur maakte hij dadelijk iedereen tot zijn vriend. Hij zal dan ook zeer gemist worden. In onze her innering zal hij steeds als een prettige collega en als goede vriend blijven voortleven. 80

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 48