Van deze plaats willen wij gaarne getuigen van ons medeleven met zijn familie. Moge de grote belangstelling van de zijde der chefs en collega's bij zijn teraardebestelling hen mede tot troost zijn. Hij ruste in vrede. Cursussen en voordrachten Mathematisch Centrum. (Hoofdgebouw Wijttenbachstraat 5, Amsterdam-O. Tel. 51660, bijgebouw afd. Statistiek N. Kerkstraat 124, Amsterdam-C. Tel. 54611, toestel 22. Na 1 Februari algemeen adres: 2e Boerhaavestraat 49, Amsterdam). Wij vestigen de aandacht op de nieuwe rooster van voordrach ten en cursussen van het Mathematisch Centrum, welke cursussen in het algemeen kosteloos toegankelijk zijn. Ze worden gehouden te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Sittard, Eindhoven, Utrecht en Leiden. Onze leden wijzen wij in het bijzonder op cursus 19, 20 en 21, resp. machinerekenen (vooropleiding tenminste M.U.L.O.-B), be naderde waarden (vooropleiding H.B.S.-B of daarmee gelijkwaar dig) en Interpolatie (vooropleiding H.B.S.-B of gelijkwaardig). Twee der laatstgenoemde zullen bij genoegzame deelname wor den gegeven door de Heer F. Harkink, Hoofd van het C.T.O. te Den Haag, op Maandagavonden in het C.T.O.Nieuwe Haven 6, tel. 180647. Spoedige opgave is gewenst. De roosters zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar bij het Secre tariaat van het M.C. Examens onder auspiciën van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. In 1949 zullen onder auspiciën van de N.L.F. drie verschil lende examens worden gehouden: le. het reeds bekende examen Landmeettechnicus. Evenals de hierna te noemen examens ge schieden deze op verschillende plaatsen. (Het schriftelijk deel (duur 11 uren) in April, het practische gedeelte (duur 2 dagen) in Mei 1949). 100 velddagen landmeetkundige practijk wordt als eis gesteld; 2e. voor de eerste maal het examen Landmeetkundig Tekenaar (het mondeling gedeelte wordt in Delft of omgeving afgenomen; duur van het gehele examen kaarttekenen 2 dagen, overige vakken 6uur); 3e. voor de eerste maal het examen Landmeetkundig rekenaar (duur van het gehele examen 3 dagen). Aanmelding voor alle examen moet geschieden vóór 15 Febr. a.s. bij de secretaris van de examencommissie, de Heer C. W. Moor, Beursgebouw Kamer 523, Rotterdam (C.). Het examengeld bedraagt 35,per examen. Storting kan geschie- 81

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 49