2°. onroerende goederen, waarover de beschikking moet wor den verkregen in verband met een bouwplan, strekkende tot leni ging van de woningnood of ten bate van het economisch herstel des lands, alsook van zakelijke rechten op zulke goederen. 2. De onteigening geschiedt krachtens een besluit van de ge meenteraad en hetzij ten name van de gemeente, hetzij ten ver zoeke en ten name van een ander publiekrechtelijk lichaam, een andere rechtspersoon of een natuurlijke persoon. Dit besluit is onderworpen aan de goedkeuring van de Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting. Wanneer bij een onteigening belangen zijn betrokken, welker behartiging behoort tot het ressort van de Ministers van Econo mische Zaken of van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, wordt de goedkeuring niet verleend dan in overeenstemming met de daarbij betrokken Minister. 3. Het ontwerp-besluit tot onteigening ligt met de daarbij be horende kaarten en kadastrale gegevens gedurende ten minste drie weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Het Hoofd van het gemeentebestuur brengt de nederlegging vooraf in een of meer in de gemeente gelezen dag- of nieuwsbladen en voorts op de gebruikelijke wijze ter openbare kennis. 4. Tijdens de in het vorige lid genoemde termijn kunnen be langhebbenden schriftelijk hun bezwaren tegen de voorgenomen onteigening bij het gemeentebestuur indienen. Burgemeester en Wethouders winnen omtrent die bezwaren zo spoedig mogelijk het advies in van de inspecteur, belast met het toezicht op de hand having van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuis vesting. 5. Een besluit van de gemeenteraad tot onteigening ligt na openbare bekendmaking, als in het derde lid omschreven, ge durende een week ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage en wordt vervolgens met de bijbehorende stukken, de in gediende bezwaarschriften en het advies van de inspecteur toegezonden aan Gedeputeerde Staten, die binnen twee maanden aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting verslag doen. Gedeputeerde Staten brengen geen verslag uit dan na de genen, die bij het gemeentebestuur bezwaren hebben ingediend, in de gelegenheid te hebben gesteld hun bezwaren mondeling toe te lichten. 6. Indien de beslissing van de Minister strekt tot goedkeuring van het besluit van de gemeenteraad, ligt zij met dit besluit na openbare bekendmaking, als in het derde lid omschreven, ge durende een week ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Het initiatief is in de eerste plaats gebracht bij de gemeente raad. Voor terreinen met verwoeste of zwaar beschadigde op stallen is een uitzondering gemaakt. De vaststelling van deze 104

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 16