Bereken de grootte van perceel nr. 573 uit de meetgetallen. Hulpberekeningen op formulier Hermeting 8a. (Antw.: 668 ca.) Tot onze spijt lenen de opgaven betreffende het opmaken van metingsstukken, kaarttekenen, kaarteerwerk, kadastrale tenaam stelling etc. zich niet voor opname. Korte Berichten en Mutaties Uit de pers: „Trouw" van 2-12-1948 schrijft over perspectieven en moeilijk heden van de ruilverkaveling „Beoosten de Eem"t waar bruggen, wegen en weteringen een provincie-hoek ontsluiten. Nauwkeurig wordt van elke eigenaar nagegaan hoe groot de waarde van zijn inbreng is, hoeveel hij moet afstaan voor wegen en waterlopen en in welke klasse zijn oude land is geschat. Dan wordt zijn wens opgeslagen en getracht daaraan te voldoen, door hem een kavel toe te wijzen op de plaats, welke hij verlangdeNatuurlijk mag de nieuwe kavel noch in grootte, noch in waarde te veel verschillen van de vordering, die iemand heeft. En deze legkaart samenstellen is voorwaar geen kleinigheid. Met groot enthousiasme en toewijding zijn de betrokken amb tenaren daar nu al maanden lang mee bezig. En de resultaten wettigen de veronderstelling, dat ligging en vorm van de ver schillende bedrijven straks veel gunstiger uitkomsten voor de boe ren zullen kunnen opleveren dan tot nu het geval was. Een moeilijkheid is, dat herhaaldelijk nog land wordt bijgekocht en betrokkenen komen dan vragen, dit deel zo mogelijk te voegen bij hun bedrijf, zoals zij zich dat gewenst hebben. Of wel, men heeft zich beraden en wil de nieuwe kavel(s) toch maar liever op een andere plaats geprojecteerd zien. Op deze wijze wordt begrijpelijkerwijs het tijdstip van de inbezitneming der nieuwe kavels verschoven naar een latere datum. Het „scheu ren" van grasland zonder toestemming van de Plaatselijke Com missie is een ander euvel. Dit is strafbaar gesteld, omdat het een waardevermindering van de grond betekent. Een verlaagde schat ting is dan het gevolg. Het betekent nieuwe arbeid voor het Ruil verkavelingsbureau. De Regering besteedt millioenen aan dit grootse project beoosten de Eem. Zij mag dan ook verwachten, dat ieder zijn volle medewerking verleent. „Trouw" 4-12-48 vertelt over de recente inpolderingen in Gro ningen en in de Waddenzee bij Friesland. Het water van de Waddenzee voert onafgebroken vruchtbare slib aan. Door het 115

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 27