1950 met de inzaai zal kunnen worden begonnen, terwijl daar in die buurt nog verdere afdammingswerken worden voorbereid. Internationale Landmeters Federatie* Van 2327 Aug. a.s. wordt te Lausanne (Zw.) het 7e congres van de I.L.F. gehouden. Ter gelegenheid van dit congres zal aldaar van 2331 Aug. een tentoonstelling worden gehouden van instrumenten en kadastrale documenten. De inzendingen dienen een zo volledig mogelijk beeld te geven van de toestand van het Kadaster in ver schillende landen en van de instrumenten, die thans in gebruik zijn. De inschrijving voor de tentoonstelling sluit op 1 April a.s. Overheidsdiensten, fabrieken van instrumenten, instituten voor grafische kunsten of particulieren, die op de tentoonstelling wen sen te exposeren, kunnen een inschrijvingsbiljet ontvangen bij de Secretaris van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Prof. Leon. Fuchslaan 41 (tel. 20862) te Utrecht. De Rijksdienst voor het Nationale Plan. Verschenen is het Jaarverslag over de jaren 1946 en 1947" van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, een belangwekkend en typografisch goed verzorgde uitgave van het Staatsdrukkerij en -uitgeverijbedrijf. (De taak van deze Rijksdienst wordt in een brochure van Mr. C. A. van Gorcum kortweg omschreven als: zorg voor de ruimtelijke ordening). De prijs van het Verslag met statistieken en kaarten (94 blz.) is 2,Aanvragen kunnen ook via de postkantoren worden uitgevoerd. De Noordoostpolder* Tijdens de bespreking van de Begroting van het Zuiderzeefonds voor 1949 zijn door de Tweede Kamer verscheidene opmerkingen gemaakt en vele vragen gesteld, welke in de M. v. A. (gedateerd 20 Jan.) worden beantwoord. Wij ontlenen aan dit stuk de navol gende bijzonderheden met betrekking tot de Noordoostpolder: Van de totale oppervlakte (48.000 ha) is 4.000 ha niet voor landbouwkundige doeleinden bestemd (dijken, dorpen, wegen, kanalen). In 1948 is men gekomen tot de ontginning van 37.000 ha. De resterende 7.000 ha komt dit jaar in cultuur. Behalve de hoofdplaats Emmeloord worden 10 dorpen gesticht. Van deze zijn Emmeloord, Marknesse, Kraggenburg en Ens in aanbouw. De voorgenomen uitgifte van gronden aan pachters 1949 omvat nog slechts 4.000 ha. Voor het stichten van boerderijen is een 121

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 33