werkplan van 8 jaren opgesteld. Als dit uitgevoerd kan worden, zal in 1957 de verpachting voltooid zijn. Het aantal Staatsbedrijven bestemd voor proefnemingen moet zich aanpassen aan het tempo van uitgifte. Naar schatting zal met een oppervlak van 2.000 a 3.000 ha kunnen worden volstaan. De bouwkosten van boerderijen in Nederland voor akkerbouw bedrijf zijn ongeveer als volgt: voor 48 ha 100.000; voor 36 ha 88.000; voor 24 ha 73.000 en voor 12 ha 47.000. Door een zuinig beheer hoopt men met de bouw in de N.O. Polder beneden deze bedragen te kunnen blijven. Tot nu toe heeft nog geen overplaatsing van Walcherse boeren plaatsgevonden; dit zal tegen het eind van 1949 kunnen beginnen. Van de in de polder geprojecteerde 490 km weg is thans 410 km in eerste aanleg gereed of in uitvoering. Het resterende ge deelte kan in 1950 gereed komen. In de N.O.-polder zijn ge projecteerd 48 vaste en 7 beweegbare bruggen. Van de eerste categorie zijn er 31 gereed. Aan het grondgebied van Urk zal een klein gedeelte polder worden toegevoegd. Openbaarmaking van voorschriften* Bij circulaire 3621 (beschikking van 28 Jan. 1949, no. 125) is bepaald, dat de ambtenaren zijn gemachtigd wettelijke en andere voorschriften welke zijn gepubliceerd in het Staatsblad, de Neder landse Staatscourant, de Verzameling van Voorschriften of de Circulaires te doen overdrukken en bespreken in leer- en hand boeken en periodieken. Voor het openbaarmaken van de inhoud van andere voorschrif ten en van aanschrijvingen dient steeds tevoren machtiging te worden gevraagd aan het Ministerie van Financiën. Is een voorschrift of aanschrijving als in het vorige lid be doeld reeds gepubliceerd in een niet van Rijkswege uitgegeven boekwerk of periodiek, dan kan het vragen van machtiging ach terwege blijven. In twijfelgevallen moet steeds machtiging worden gevraagd. Mutaties Verplaatst: Per 1 April 1949: de Technisch Ambtenaar 2e kl. R. van Beek van Zwolle LD naar Zwolle Rv, idem H. de Boer van Almelo LD naar Groningen Rv, idem N. Versluis van Arnhem LD naar Arnhem Rv, de Tekenaar P. Reijnders van Arnhem LD naar Arn hem Rv, idem A. J. Snellink van LItrecht Rv naar 's-Hertogen- bosch LD, de tijdelijk tekenaar J. Mast van Eindhoven LD naar Groningen LD, idem Mej. G. Poppe van Utrecht LD naar Am- 122

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 34