Te berekenen de oppervlakte van de percelen A en B. N.B. Het gebruiken van formulieren en de rekenmachine is niet toegestaan. Van de candidaat wordt een logarithmische be rekening verlangd. De examenopgaven voor het diploma landmeettechnicus wor den in een volgende aflevering opgenomen. Aangezien de examens N.L.F. nog niet volledig zijn afgewerkt, kan de secretaris der examencommisise de opgaven, waaraan steeds een kort verslag over het betreffend examen wordt toegevoegd, voorlopig niet verstrekken. Boekaankondigingen I. De Beknopte toelichting op het Bezoldigingsbesluit 1948" (gezamenlijke uitgave van het A.C.O.P., de R.K. Centrale v. Over heidspersoneel en de N.C.B.O.) is naar onze mening voor «elke ambtenaar en voor elke arbeidscontractant een werkje, waarnaar vaak gegrepen zal worden, als men iets meer van deze salarisza ken wil weten. In een kort voorwoord spreken de samenstellers het vertrouwen uit, dat de toelichting veel misvattingen zal wegnemen en dat zij alle ambtenaren een duidelijk begrip zal bijbrengen om trent de betekenis van deze zeer belangrijke herziening. Het aantal schalen is teruggebracht van 251 op 155; de looptijd van de schalen is in het algemeen ingekrompen; deze verkorting is één van de essentiële punten van de technische herziening. De herziening is slechts een onderdeel van een complex van ingevoerde verbeterin gen. Al die verbeteringen worden geresumeerd. Overijgens vindt men zeer vele, helder en beknopt weergegeven, bijzonderheden over diverse salarisregelingen. Het overzicht is uitgegeven vóór de publicatie van het B.B. Volledig kon deze brochure de herzieningsarbeid dus niet beschrijven, omdat op het moment van de uitgave alles nog niet gereed was. II. Van dezelfde combinatie verscheen Wat iedere ambtenaar moet weten van de Pensioenwet 1922, Het aandachtig en herhaald doorlezen van de heldere uiteenzetting van vele pensioenproblemen, toegelicht door de heren C. M. Vos en H. G. A. van Kleef, beiden commies bij de Pensioenraad, vult ons gebrek aan kennis van de Pensioenwet op een prettige wijze aan. Op eenvoudige en overzichtelijke wijze wordt de hoofdinhoud van de wet, zoals zij luidt na de jongste wijzigingen, weergegeven. Vele voorbeelden verduidelijken de tekst. De Pensioenwet is door deze uitgave weer leesbaar geworden! Samenstellers en uit gevers hebben er een goed werk mee gedaan. Ook bijzonderheden over het Pensioenfonds en de Pensioenraad komen in de uiteen zetting voor. Een uitstekende alphabetische inhoudsopgave sluit het geschrift af. Een noodzakelijk bezit voor alle ambtenaren, die „•bij" moeten blijven en er toch niet te veel tijd aan willen besteden. 148

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 24