vragen nog binnen: 1. een verzoek van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Aardenburg (Zeeland) om ruilverkaveling van een complex gronden ter grootte van db 890 ha.; 2. een aan vraag van de R.K. Boerenstand te Liessel-Deurne betreffende =t= 980 ha. onder Liessel (Noord-Brabant). Op de op 8 April 1949 onder voorzitterschap van de heer J. C. Wolthuis, lid van het College van Gedeputeerde Staten van Over ijssel te Zwolle gehouden stemmingsvergadering is de Ruilverkave ling ,,Nieuwleusen 11", gelegen in de gemeente Nieuwleusen, Ave-, reest, Dalfsen en Ommen, aangenomen De oppervlakte van het blok bedraagt 4170,6482 ha, het aantal stemgerechtigden 1688. Tegen stemden 551 eigenaren, een opp. van 2406,2278 ha ver tegenwoordigende. Buiten beschouwing bleef (art. 34, lid 2 sub 2e Ruilverkavelings- wet 1938) 17, 3346 ha. Mededelingen van de Nederlandsche Heidemaatschappij (No. 5) Uit het Kort Verslag (1947) van de Hoofdafdeling Ruilverkaveling citeren wij het volgende: ,,De algemene vergadering werd op 12 Aug. 1947 te Arn- ,,hem gehouden. Een tweetal afdelingen was vertegenwoordigd. De heren Gorter en Mesu, respectievelijk I.V. van de Kadastrale ,,Ruilv. Dienst en Directeur van de Cultuurtechnische Dienst woon- „den de vergadering bij. ,,In verband met het feit, dat in 1949 de termijn afloopt, waar- „voor de vereniging is aangegaan, werd die toekomst van de Hoofd- ,,afd. besproken. Gezien de achterstanddie er in de uitvoering van ruilverkavelingen bestaatis propaganda niet meer in die mate ge wenst als ten tijde van de oprichting". ,,De propaganda voor ruilverkaveling werd in verband met de ,,vele op uitvoering wachtende aanvragen, zoveel mogelijk beperkt". Op de Algemene Vergadering op 12 Sept. 1947 te Zwolle zei de voorzitter in zijn openingrede: Ten aanzien van de ruiverkaveling mogen we constateren, tdat het werk, dat de N.H.M. begonnen is en waarvoor daar de „hoofdafd. ruilverkaveling jarenlang schijnbaar zonder veel resul taat propaganda is gemaakt, zoveel vruchten begint af te werpen, ,,dat de aanvragen om tot ruilverkaveling te komen, verre de capa citeit om ze in korte tijd gereed te maken, te boven gaan De drang, om te komen tot ruilverkaveling op grote schaal, is wel zeer verheugend. Wij menen, dat alle middelen om de capaciteit op te voeren, niet zijn uitgeput. Er moet een mogelijkheid zijn, om een inten siever bebouwing in het belang van ons volk te bevorderen. Ruil verkaveling is noodzakelijk. 150

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 26