Blijkens artikelen van het Belgisch Verbond voor het Personeel van het Kadaster, opgenomen in „Het Kartel" van 20-4 en 5-5, doorworstelt de administratie van het Kadaster aldaar een crisis periode, waarin zelfs haar bestaan bedreigd wordt (als gevolg van het in behandeling zijnde ontwerp Eyskens nopens de fiscale her vorming), Er wordt n.l. een campagne gevoerd „voor het behoud van het kadastraal inkomen". Bovengenoemd Verbond houdt zich daarentegen aan het principe der forfaitaire belasting, gebaseerd op het aangepaste kadastraal inkomen en wenst, voor wat de grondbelasting aangaat, het behoud van de fiscale rol, die de Wet aan de adminiistratie van het Kadaster sinds meer dan een eeuw toevertrouwd heeft. De Belgische Kamercommissie sprak zich in meerderheid uit voor de verwierping van het door de Regering voorgestelde prin cipe der belasting op het werkelijk inkomen. Deze Commissie con stateert, dat verdwijning van het Kadaster het gevolg zou zijn van de hervorming. Zij stelde voor blijvende bijhouding van het Ka daster t.b.v. de menigvuldige opdrachten, waaraan het dient te beantwoorden Wij wachten met belangstelling de beslissing af. Georganiseerd Overleg Belastingen, Kadaster, Domeinen, etc* Op 29 Maart en 2 Mei 1949 vergaderde de Bijzondere Commissie voor Georganiseerd Overleg Belastingen. Op 2 Juni a.s. worden de besprekingen voortgezet. Door voorbesprekingen is gewaarborgd, dat bij behandeling van zaken, welke kadastrale vak- of personeels belangen raken, ook onze Vereniging vertegenwoordigd is. Het overleg is nog steeds informeel. Omtrent het verhandelde is aan de leden geheimhouding opgelegd. Wij kunnen dus tot onze spijt niet in bijzonderheden treden. Blijkens „c/e Landbode" van 20-11-1948 is op een Hoofdbestuurs vergadering van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité beslo ten, dat stappen zullen worden gedaan om te bevorderen, dat door uitbreiding van Technisch personeel het tempo van de (uitvoering der) ruilverkavelingen wordt versneld. De eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, is uitgereikt aan J. Engels, gepens. Technisch Ambtenaar 2e kl. te Leeuwarden. De Ingenieur-Verificateur van de Ruilverkaveling J. J. Gorter te Arnhem is (bij bevordering) benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau; de gepens. Landmeter van het Kadaster H. J. H. Hornix te Breda tot Ridder in deze orde. Onze hartelijke gelukwensen! Benoemd: m.i.v. 1-5-1949 tot tijdelijk tekenaar van het Kadaster de tekenaar o.a. G. Wegter 's^Gravenhage C.T.O.). Eervol ontslagenm.i.v. 24-5-1949 de technisch ambtenaar II mej. A. J. Plinsinga te Amsterdam L.D. 156

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 32