celen I t/m VI gemaakt. Ook kwamen gereed verschillende over zichtskaarten betreffende de 'te verpachten bedrijven.. Ten behcjeve van de cultuur-technische afdeling werden 260 kavels ingemeten en 300 kavelkaartjes afgeleverd. Ook gewassen- kaarten, vorderingskaarten en grafieken werden getekend. Overigens werden voor het infiltratieplan en de klinkbepaling door de dienst van de Noordoostpolder waterpassingen verricht en hoogtekaarten gemaakt. Ini het gebied tussen Ermelo en Kampen werden grondwaterstandbuizen, verschillende brandputten, diep- filters en peilschalen gewaterpast. Voor de aanleg van riolering, bestrating, het leggen van kabels en buizen, het bouwen van woningen en bet graven van ontwate- ringssloten werden (ten behoeve van de bouwkundige afdeling) uitzettingen en waterpassingen verricht. 121 boerderijen en 149 landarbeiderswoningen zijn uitgezet. (Een volledig uitgifteplan 1949 is nog niet vastgesteld.) Voor de stedebouwkundige werden coördinatieberekeningen en grondverzetberekeningen uitgevoerd. Herverkaveling Walcheren Ingediend is een ontwerp van wet tot wijziging van het elfde Hoofdstuk der Rijksbegroting dienstjaar 1948 (Departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening). Met de thans beschik bare gegevens is een raming opgesteld van vermoedelijke totaal- kosten. Daarna is getracht te bepalen, welke bedragen hiervan voor 1948 benodigd zijn. De uitvoering van de Herverkaveling, welke geprojecteerd is voor een tijdvak van 6 a 10 jaren, berust bij een Herverkavelings commissie, die daarbij zoveel mogelijk gebruik maakt van de diens ten van het Bureau Ruilverkaveling te Middelburg, de Polder Walcheren en de Rijksdienst voor Landbouwherstel. Ter coördinatie van de werkzaamheden is ingesteld een Com missie van Uitvoering, bestaande uit het Hoofd van het bureau Ruilverkaveling te Middelburg, de Inspecteur voor Zeeland van de Rijksdienst voor Landbouwherstel en de Ingenieur van de Polder Walcheren. Het bureau heeft reeds in 1946 en 1947 veel voorbereidend werk verzet. Behalve de inrichting van de eigendoms- en gebruiks boekhouding en een uitgebreide controle van de daarin omschre ven rechten 1moesten, om een vlotte gang van zaken bij de uit- 176 1) Betrof voornamelijk een verificatie van eigendoms- en pachtrechten. Voor het inrichten van de pachtboekhouding is gebruik gemaakt van de opgave aan Landbouwherstel. Van bijzondere rechten was toen nog geen sprake. Deze komen eerst thans, bij de tervisielegging van de schatting en de lijst van rechthebbenden, voor de dag. (De 12000 kennisgevingen hebben hun werk goed gedaan.) Naast

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 20