Jaar 1951: uitzetten 15 km. landwegen, uitzetten van kavels, en het in gebruik geven van deze, voorlopige vaststelling der kavel- indeling en -toedeling en regeling van de pacht en andere rechten. Het plan van herverkaveling wordt ter inzage neergelegd. Be zwaren tegen het plan van toedeling worden behandeld. Jaar 1952: slot van de werkzaamheden te velde. Opmaken van de akte van toedeling in art. 75 bedoeld, en passeren van deze akte. Verrichten van de 2e schatting, opmaken van de lijst van geldelijke verrekeningen (art. 78) en vervaardiging van de stukken, nodig voor de kadastrale en hypothecaire toepassing. De „grenscorrecties Naar aanleiding van vragen van het Kamerlid Van Voorst tot Voorst heeft de Minister-President op 9 Juni j.l. enkele mededelin gen gedaan over afstanden van Nederlands grondgebied aan Duitsland. Het gaat hier le. om een publieke weg, liggende onder de gemeente Bergen (L. )t gedeelte van de weg van Bergen via Siebengewald naar Goch. Het verloop van de grens tussen de grenspalen 531 en 532 is hier nimmer nauwkeurig vastgesteld. De onzekere situatie gaf meermalen aanleiding tot misverstanden. De thans geprojecteerde grens volgt, van grenspaal 531 af, eerst de Duitse berm van de weg, kruist de weg vervolgens rechthoekig en volgt daarna, tot aan de Kendelbeek, de Nederlandse berm van de weg. Met het oog op de ligging van de douanekantoren en de beide zijwegen was een ander grensve^oop dan thans is uitgezet redelijkerwijze niet mogelijk. De lengte van dit gedeelte bedraagt =b 80 m., het gedeelte, dat geheel Nederlands wordt is 15 m. 2e. Een correctie onder Millingen aan de zuidzijde van de Rijn. Langs de grens tussen de palen 652 en 650 liep een z.g. neutrale weg, welke als het ware aan beide landen behoorde. Een gedeelte van deze weg werd te Parijs geacht van overwegend belang voor de Duitsers te zijn, op grond waarvan werd ingestemd met een tegenvoorstel, dat dit gedeelte van 500 m. geheel Duits zou worden; 1750 m. wordt geheel Nederlands. De oppervlakten zijn nog niet bekend. De werkzaamheden, ver band houdende met de voorlopige overgang van de toegevoegde gebieden (w.o. ook het in coördinaten vaststellen van de gehele grens) zijn opgedragen aan kadasterlandmeters, werkzaam in de betrokken gemeenten. Een Ingenieur-Verificateur van het Kadaster heeft de leiding, ook van alle handelingen, welke verband houden met de overname van hypothecaire verbanden. Het besluit van 22 April 1949, Stbl. J. 181 regelt verschillende 179

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 23