N.B. Het gebruik van het kadastrale reken formulier is niet ver plicht. Oppervlakteberekening* 8 April 1949. 13.30 16.00. Deze opgave was gelijk aan de oppervlakteberekening van het examen rekenaar N.L.F, zie 7e Jaargang, afl. Mei 1949. Ruilverkaveling Op 31 Mei 1.1. op de te Ospel (L.) gehouden stemmingsverga dering is de ruilverkaveling ,,Ospelsche Peer' onder de gemeenten Heythuizen, Meyel en Nederweert aangenomen. 'De oppervlakte van het blok bedraagt 4472.65.99 ha, het aantal stemgerechtigden 2852. Tegen stemden 292 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 1290.16.12 ha, terwijl ingevolge art. 34 lid 2, sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet, buiten beschouwing blijft 22.75.49 ha. Het gebied wordt begrensd door de Noordvaart, de Zuid-Wil lemsvaart en de provinciale grenzen. De gunstige uitslag van deze stemming betekent, dat definitief een begin kan worden gemaakt met een der grootste ruilverkavelingsobjecten, die ons land kent. De Ned, Heidemij. zal het werk uitvoeren. De totale kosten bedragen 2.867.000.t waarvan het Rijk 75 geeft. Voor het resterende deel geeft het Rijk een voorschot, dat in 30 jaar kan worden afgelost. De kosten per ha zullen variëren van 175. tot 225.Het werk zal over 5 jaar gereed zijn, Ir. Simons, de rijks cultuur-consulent in de provincie Limburg, die de technische details van de ruilverkaveling besprak, ver zekerde aan het slot van zijn betoog, dat blijkens ervaringen elders na die 5 jaar de gronden aanmerkelijk in waarde zullen zijn ge stegen. Tussen Ospel en Meyel zal een nieuw Peeldorp ontstaan. iDe tegenstemmers waren, zoals gewoonlijk, allen ter vergade- rin„ In feite werd deze voornamelijk door tegenstemmers bezocht, want de niet-aanwezigen worden immers volgens de wet geacht voor de Ruilverkaveling te zijn. Er komt 80 km harde weg van 7 m. breedte en eenzelfde lengte aan waterwegen, waardoor een prima waterlossing verkregen zal worden. De lappendeken'' van verspreide perceeltjes zal worden om gevormd tot modern landbouwgebied. Het is dan ook niet te veel gezegd, als de bladen in het Zuiden schrijven, dat er in de Ospelse Peel iets groots gaat gebeuren! 185

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 29