Wij wijzen er op, dat blijkens de M. v. A. op Hoofdstuk XI (Landbouw) van de Rijksbegroting 1949 ook de Regering de noodzakelijkheid van productie-verhoging en rationalisatie zeer wel inziet. Dan zal men echter o.m. moeten komen tot een uitbrei ding van het Ruilverkavelingspersoneel, zowel van universitair geschoolde landmeters, als van Technische Ambtenaren (landmeet kundigen) te velde en ten kantore en van administratief personeel en tekenaars. Men kan een evenwicht scheppen tussen het aantal toe te passen ruilverkavelingen en het beschikbare ambtenarencorps. Maar op die wijze wordt de bodem niet zó intens bewerkt en wordt de productie niet zó sterk opgevoerd, dat men kan spreken van een bevredigende toestand. Er zijn weinig problemen, welke vragen om een zo gespannen aandacht als dit probleem van de steeds toenemende landhonger. Verbond van het personeel van het Kadaster in België. Terwijl ongeveer 80 van alle tekenaars en technische ambte naren van het Kadaster in Nederland georganiseerd zijn in onze Vereniging (d.i. ongeveer 90 van alle georganiseerde collega's), zo bestaat er in België voor het personeel van het Kadaster slechts één vereniging, welke over het gehele land is verspreid en in elke provincie haar afdelingen heeft. De Federatie van het Personeel van het Kadaster van België is aangesloten bij het Kartel der Onafhankelijke Syndikaten van Openbare diensten, te vergelijken met onze Centrale". Artikelen van deze Federatie verschijnen o.a. regelmatig in het halfmaandelijkse Orgaan ,,Het Kartel". In het nummer van 20 Juni 1949 wordt geklaagd over de slechte hoedanigheid van het papier voor kadastrale uittreksels uit plans, terwijl de tekenaars aan de bewaringen zelfs geen behoorlijke tekenpennen ter beschikking worden gesteld, zodat zij genoodzaakt zijn, willen ze degelijk werk afleveren, het tekenmateriaal zelf aan te schaffen, hetgeen speciaal voor de jonge agenten" onjuist wordt geacht. Tot zover dit orgaan. Wij hebben hierover ook wel enkele klachten. Het Rijksinkoopbureau levert o.a. uitermate slechte schrijfpen nen, driehoeken, penselen en waterverfblokken. De laatste zendingen van materiaal voor hulpkaarten en metings- staten bevatten papier van betere kwaliteit dan voorheen; de for mulieren R no. 6 (Ruilverkavelingsdienst) zijn echter nog van bijzonder slechte kwaliteit. Vooral onze jonge collega's, opgevoed in het precisiewerk van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau, ondervinden de nadelen van het weinige en slechte tekenmateriaal, waardoor ze dikwijls van hun salaris dure bureaubehoeften moeten aanschaffen. Goed materiaal is wel verkrijgbaar: het R.I.B. verstrekt het helaas vaak niet. 194

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 38