Een belangrijke uitspraak inzake de schade loosstelling van 11500-, te betalen door cursisten C*T*0* bij ontslag uit de Rijksdienst binnen 5 jaren* De Centrale Raad van beroep heeft ter openbare terechtzitting van 17 Mei 1949 de volgende uitspraak gegeven inzake X te Bata via, eiseresse in hoger beroep, voor wie als gemachtigde is op getreden Y, landmeter bij het Kadaster te Z: de C.R.v.B., gezien de gedingstukken en gehoord boven genoemde gemachtigden; wat aangaat de feiten van het twistgeding: Overwegende dat gedaagde bij schrijven van 11 October 1948, no. 167, gericht aan de ingenieur-verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage, in verband met een verzoek van eiseresse, dd. 21 Augustus 1948, haar verlof buiten bezwaar van den lande voor de tijd van twee jaren te verlenen teneinde een verbintenis te kun nen aangaan bij het Vrouwen Korps van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger als tekenaar bij de Kartographische Dienst, het na volgende heeft bericht: ,,Naar aanleiding van Uw onderschrift van 23 Augustus 1948, ,,no. 8/7521, heb ik de eer U mede te delen, dat ik in gevallen als ,,het onderwerpelijke geen termen aanwezig acht verlof tot af- ,,wezigheid buiten bezwaar van den lande te verlenen. ,,Ik nodig U uit de tekenaar X., werkzaam aan het bureau van ,,de landmeetkundige dienst te.A., dienovereenkomstig te doen in lichten, waartoe een afschrift dezer hierbij gaat."; Overwegende dat eiseresse bij schrijven van 20 September 1948 heeft verzocht om eervol ontslag als tekenaar van het kadaster met ingang van 16 November 1948 wegens voorgenomen ver bintenis bij voormeld Vrouwen Korps, daarbij voorts verzoekende, dat bij de verlening van het ontslag worde bepaald, dat de schade loosstelling ten bedrage van 1500,genoemd in de verbintenis door haar aangegaan vóór haar opleiding tot tekenaar van het kadaster, verminderd wordt in evenredigheid met de reeds in Rijksdienst doorgebrachte tijd, ofwel indien dit niet mogelijk is, de betaling ervan kan geschieden na afloop van de contractuele tijd van twee jaren, door te brengen in dienst van het Nederlands Indische Gouvernement, of wel kan geschieden in vast te stellen termijnen; Overwegende dar gedaagde naar aanleiding van voormeld ver zoek bij schrijven, eveneens gedateerd 11 October 1948, no. 168, heeft bericht aan voornoemde ingenieur-verificateur: ,,Naar aanleiding van Uw onderschrift van 22 September 1948, ,,no. 8/7578, nodig ik U uit de tekenaar van het kadaster X., werkzaam aan het bureau van de landmeetkundige dienst te A., 213

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 17