van de rijkssalarisccmmissie ad hoc, hoofdcommies bij het ministe rie van Binnenlandse Zaken, onder toezicht van Mr. P. A. G. Ubink, voorzitter van de raad voor rijkspersoneelsaangelegen- heden. De prijs is 9,75. In dit modern uitgevoerde overzicht wordt eerst gegeven de tekst van het nieuwe B.B., artikelsgewijs voor de practijk ge annoteerd met de bijlagen en, voorzover nodig en mogelijk, de daarmede verband houdende besluiten en regelingen. (Regelmatig zullen later de verschijnende wijzigingen worden afgedrukt en besproken). Deze wijzigingen zijn in de prijs inbegrepen. Daarna volgen nog de Alphabetische klapper op de Rijksfuncties, een dienstgewijze overzicht van deze functies, de salaristabellen, de standplaatsclassificatie en regelingen betreffende gratificaties bij ambtsjubilea, verplaatsingskosten, vergoeding van reiskosten van forensen, overwerkvergoedingen en andere. Het is een inlichtingenbron welke op vele vragen antwoord geeft. In zijn voorbericht schrijft de auteur: ,,Het laat zich aanzien, dat de totstandkoming van het B.B. 1948, dat met betrekking tot de Rijksbezoldiging een groot aantal nieuwe regelingen inhoudt, in zekere mate zal leiden tot een toestand van rust voor dit onder deel van het ambtenarenrecht." (Voor wat ons corps betreft, hebben wij noch vóór, noch na de verschijning van dit prachtige boekwerk, veel van deze rust bemerkt. Of de auteur voor het gehele Rijkspersoneel gelijk heeft, kunnen wij niet beoordelen. Ongetwijfeld zijn er veel ver beteringen ingevoerd. Naar onze smaak echter is het aantal loon- en salarisschalen nog veel te groot, het salaris voor de lagere amb tenaren te klein en de verhouding tussen de salarissen voor lagere en hogere ambtenaren onjuist.) Beide uitgaven zouden wij gaarne in handen zien van onze afdelingsbesturen en van allen, die met de Rijksbezoldiging be moeiingen hebben. Ons respect voor de samenstellers! De Belgische Federatie van het kadasterpersoneel heeft ter ge legenheid van haar strijd voor de verdediging van het kadaster en zijn personeel een boekje uitgegeven „De Rol van het Kadaster in België"* De inhoud is ook voor kadastrale ambtenaren in ons land van belang. Het werkje is a 10 fr. B verkrijgbaar bij de Nationale Secr. v. d. Federatie van Pers. v. h. kadaster, Ch. de Neuter, G. Benoidtlaan 2 te WatermaalBoschvoorde (P.G.R. 38.91.11). Wij ontvingen het fraai bewerkte jubileumboek, dat door de Bond van Administratief personeel bij 's Rijksbelastingen in Neder land werd uitgegeven bij de herdenking van het 60-jarig bestaan van de organisatie. Aan de uitvoering is veel zorg besteed. Na een welkomstwoord van het feestcomité volgt een voor- 224

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 28