ook als hij bevorderd wordt, deze bevordering mag weigeren, als er een standplaatsverandering mee gemoeid is. Het dienstbelang eist dergelijke verplaatsingen slechts in uitzonderlijke gevallen. Verschillende boventallige landmeters doen hun intrede in het kader veel te laat. Dat is al schade genoeg. Van 1015 Sept. werd te Charleroi het 50-jarig jubileum ge vierd van de vereniging van Belgische Landmeters. Een doorlopende tentoonstelling van instrumenten en uit gevoerde werken, ook van buitenlandse kadasters, bood veel in teressants. Op het feest volgt ,,de week van de manifestaties". 17 Sept. is de dag van het Belgische kadaster. Hier spreekt de Heer van Houtte, hoogleraar aan de Hogescholen van Luik en Gent over ,,de werking van het kadaster in België". De secretaris generaal van Financiën heeft het erevoorzitterschap aanvaard. De herdenking van dit jubileum staat onder de hoge bescher ming van de Ministers van Financiën, Openbare Werken, Land bouw en Openbaar Onderwijs. (Het is alles wel ietwat anders dan bij ons. Red.). Er wordt momenteel gewerkt aan de oprichting van een Natio naal Belgisch Instituut voor de grondeigendom en het kadaster. Dit Instituut zou de verbetering van het grondeigendom-regiem en van het kadaster beogen. De bedoeling zit voor, om in dit nieuwe orgaan alle organen, verenigingen en autoriteiten op boven genoemd terrein op te nemen. Ook de Belgisch Federatie van kadasterpersoneel overweegt toetreding. Nieuwe ruilverkavelingen. Op de te Wanssum (L.) gehouden stemmingsvergadering is de ruilverkaveling van het blok „Blitterswijk" onder de gemeenten Meerlo en Wanssum aangenomen. De oppervlakte bedraagt 787.13.65 ha, het aantal stemgerechtigden 605. Tegen stemden 138 eigenaren een oppervlakte vertegenwoordigend van 313.11.64 ha. (buiten beschouwing blijft ingevolge art. 34, lid 2, sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938: 16.58.66 h.). Ook de ruilverkaveling ,,Laaghaler- en Hooghaler Esschen" is aanvaard met 209 eigenaren voor en 23 tegen. De oppervlakte van dit blok is 286.61.89 ha. Onze Algemene Vergadering. De komende Algemene Vergadering, die zal worden gehouden op Vrijdag 28 October in hotel ,,Krasnapolsky" te Amsterdam, vordert veel van onze aandacht. Een 20-tal voorstellen komen onder de loupe. Het verheugt ons, dat de agenda, met bijbehorende stukken, die de leden binnenkort zal bereiken, opnieuw getuigenis 227

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 31