Met betrekking tot de toewijzing blijven de bijzondere regelen, betreffende de vervreemding van domeinen van de Staat, buiten toepassing. De toewijzing geschiedt bij notariële akte. Door de overschrijving ten hypotheekkantore van deze akte geschiedt de levering van het toegewezen goed en komen de verleende zakelijke rechten, andere dan hypotheken, tot stand. Indien onteigening van onroerende zaken is geschied ten name van een gemeente, kan ook het gemeentebestuur ter betaling van de schadeloosstelling aan de rechthebbende op de schadeloos stelling een aan de gemeente toebehorend onroerend goed toewijzen. Dit gemeentebestuur zal geen besluit tot toewijzing nemen dan nadat overeenkomstig het bepaalde in art. 49 van deze wet af lossing der hypothecaire schulden heeft plaats gevonden. Ook deze toewijzing geschiedt bij notariële akte. Wanneer dit ontwerp tot wet zal zijn verheven, zullen wellicht nauwelijks nog onteigeningen als bovenomschreven behoeven te worden uitgesproken. Ook t.a.v. de vaststelling der schadeloosstellingen zal de wer kingssfeer van de nieuwe wet een geringe zijn. De ontwikkeling is voor de meeste gevallen al in een vergevorderd stadium. Overbrenging van de onteigening van percelen grond, waarop verwoeste panden hebben gestaan, naar de ontwerp-Wederop- bouwwet acht de Minister niet wenselijk. De betaling wordt ook anders geregeld. Het zou interessant zijn, de gehele onteigeningswetgeving eens vergelijkenderwijs aan een beschouwing te onderwerpen. Wij ver wachten, dat een geschikte gelegenheid daartoe zich wel spoedig zal voordoen. Een DriepercelenproMeem Enkele maanden geleden verscheen in aflevering nr. 3, 1948 van het Italiaanse vakblad ,,Revisto del Catasto e dei Servizi tecnici erariali" (Tijdschrift van het Kadaster en de technische Staatsdiensten) een artikel: ,,Sul problema dei tre fondi limatrofa" van de hand van Ir A. R. Sprega, waarvan de inhoud zonder twijfel ook vele lezers van ons Orgaan zal interesseren. In onderstaande enigszins vrije bewerking zijn de hoofdgedachten van genoemd artikel getrouw weergegeven. 251 door Ir A. R. SPREGA, bewerkt door D. DE VRIES.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 23