Berichten en Mutaties Bij het Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf is verschenen het Verslag van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en van de Cultuurtechnische Dienst over 1947* Bijgevoegd zijn een overzichtskaart 1 a 600.000 van alle ruil verkavelingen in Nederland en demonstratiekaarten van de uit gevoerde ruilverkavelingen Liethoutsche Beemden en Beeksche Akker en Zuid-Scharwouder polder. Ten gerieve van hen, die zich aangaande bepaalde R. nader op de hoogte wensen te stellen, zijn in tabel I alle verkavelingen alphabetisch gerangschikt. Achter elke verkaveling is verwezen naar de bladzijde van het verslag, waar aangaande de betreffende R. nadere mededelingen zijn gedaan. De grootte van de blokken is in de provinciegewijs ingedeelde tabel 2 aangegeven; aan het slot daarvan is een recapitulatie voor het gehele land opgenomen. Uit dat overzicht blijkt, dat op 31 December 1947 in voorbereiding waren 211 blokken, samen groot 220.885 ha, in uitvoering 37 blokken, samen groot 38.223 ha en (sedert 1 Jan. 1925) tot stand gekomen 55 blokken ter ge zamenlijke oppervlakte van 27.859 ha. In de provincies Overijssel en Noord-Brabant was de ruil verkavelingsactiviteit het grootst. De beschrijving van de in 1947 tot stand gekomen R. is ook voor de niet bij deze dienst betrokken ambtenaren zeer belangrijk. De personeelsbezetting van de Cultuurtechnische Dienst is, ver geleken met de toestand op 31 December 1946, toegenomen met 42 man (het aantal ambtenaren bedroeg op 31 Dec. 1947: 189). Het verslag verrijkt ons statistisch materiaal. Alles is zeer over zichtelijk. Wij hopen, dat vele lezers zich dit boekwerk van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zullen aanschaffen. Men kan het op de gewone wijze via de postkantoren bestellen. In ,,het Kartel", het orgaan van de Belgische Onafhankelijke Syndicaten van openbare diensten van 5 October j.l. komt een verslag voor van „de dag van het Kadaster", welke bij het 5-jarig bestaan van de Unie der Landmeters van het gerechtelijk arron dissement CharleroiThuin, op 17 September werd gehouden. In ons vorige nummer kondigden wij deze feestelijke vakherdenking aan. Een groot aantal Kadastermannen", zo zegt het verslag van onze collega's, had de oproep beantwoord. Iedereen stelde veel be lang in de prachtige tentoonstelling. Medewerking werd verleend door inzendingen van het Franse, het Nederlandse en het Luxem burgse Kadaster. 267

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 39