Twee van de drie stands waren gewijd aan de nieuwste toe passingen van de Speciale Dienst voor Opnamen en Algemene plans, de derde bevatte voornamelijk mutaties, documenten en expertises. Zij die van deze tentoonstelling verwachtten, dat ze de waarde van de diensten, die het kadaster bewijst, in het licht zou stellen, komen zeker niet bedrogen uit. Wij zagen er het kadastrale plan toegepast voor verschillende doeleinden, waarbij we vooral denken aan de Kartografie en aan wegenbouw en urbanisme. Hier demonstreert zich het grote belang van een goed opgezet en behoorlijk bijgehouden kadaster. De middag van de Kadasterdag was gewijd aan voordrachten. De Heer Auguste Kreps sprak voor een zo talrijk gehoor, dat zelfs de Beurs te Charleroi voor het doel te klein was. Aanwezig waren de Heren Verhulst, ere-directeur van het Bel gische Kadaster en Lorent, directeur van Bestuur en talrijke ambtenaren. Het woord werd ook gevoerd door de federale voorzitter van het Kartel, de Heer Langouche, die aan de hand van de brochure ,,De Rol van het Kadaster" de opvattingen van het Verbond van Personeel v.h. Kadaster van België uiteenzette. De Heer Van Houtte, Belgisch Senator en Professor in de Rech ten bij de Universiteiten te Gent en Luik, onderhield de toehoor ders over ,,de functie van het Kadaster in België". Onze ambt genoot Fernard Robert hield een lezing over een door hem be studeerd onderwerp betreffende ,,Quelques utilisations peu connues du Cadastre". De dag van het Kadaster, goed georganiseerd, is een succes ge worden voor de Belgische vakgenoten. Van het Nederlands Genootschap voor Documentreproductie ontvinoen wij een programma van de studie-voordrachten 1949/ 1950. Er blijkt steeds meer vraag te zijn naar meer directe voor- lichtinq omtrent apparaten en materialen, systemen en nieuwe methoden. In overleg met de Sectie Technici en de Sectie Handel is nu een lezingenreeks georganiseerd, die het voor iedere reprograaf en belangstellende mogelijk maakt, kennis te nemen van de huidige en toekomstige ontwikkeling van het gebied der documenten- reproductie. De voordrachten worden qehouden te Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Groningen, Utrecht, Hengelo, Den Haag en Heerlen. Doorlopende toegangskaarten a 2.50 ontvangt men na storting op oostgiro no. 8000 van de Amsterdamsche Bank te Amsterdam (rekening N.G.D.R.). Persoonlijk lidmaatschap 10, Wij ontvingen de catalogus van Rijksuitgaven no. 5, bevattende de aanvullingen van 1 October 1947 af tot en met 31 Mei 1949. 268

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 40