ambtelijke vorming, aan de materialenvoorziening en aan de land meetkundige velddienst. Ten aanzien van het redigeren van het Orgaan bleken de aan wezigen een ruim standpunt in te nemen. De begroting met een eindbedrag van 6.800,werd na dis cussie met algemene stemmen aangenomen. Er is besloten tot aanschaffing van een tweede schrijfmachine. Machtiging werd verleend om vakcursussen voor te bereiden op het gebied van Burgerlijk Recht, vakwetten en cultuurtechniek. Mede op aandrang van voorstellers zal gestreefd worden naar uit breiding van de buitenlandse relaties. De Voorzitter van het Ambtenarencentrum en de C.R.P. en twee vertegenwoordigers van de Vereniging van Landmeetkundigen woonden de vergadering bij. Uit verschillende redevoeringen bleek dat de vergadering de activiteit van het Bestuur zeer op prijs stelde. De aftredende be stuursleden werden herkozen, terwijl in de vacature van (de schei dende) 2e secretaris werd voorzien door de benoeming van collega B. E. Kampen en Almelo. Een gezellige lunch, een zeer goed geslaagde excursie naar de Fototechnische dienst van het Kadaster en een boottocht door havens en grachten vormden het passende slot. Dit contact is stimulerend. Het is mede daarom noodzakelijk! Het blijkt herhaaldelijk, dat er buiten de kadastrale kring veel belangstelling bestaat voor ons Orgaan. Het toenemend aantal abonné's en de verenigingscorrespondentie tonen dat aan. Vorige maand ontving het Secretariaat een ver zoek om toezending (van de nummers, waarin het vervolgartikel over Oud-Nederlandse landmeters" voorkomt) van de Directrice van het Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurweten schappen, Dr. M. Rooseboom. Ook het Haagse Rijksarchief, Dr. Hoogewerff van het Instituto Storico Olandese di Roma, Prof. W. Schermerhorn e.a. toonden belangstelling. Als wij goed zijn ingelicht, gebruiken enkele civiel- landmeters het als materiaal voor de samenstelling van hun scriptie. In het geval van huwelijk van een vrouwelijke Tekenaar of Techn. ambtenaar zal de som van 1500,(in andere gevallen verschuldigd door cursisten van het Centraal Teken- en Oplei dingsbureau Kadaster te 's-Gravenhagedie binnen 5 jaar 's Rijks dienst verlaten) door het Rijk niet gevorderd worden. Wij delen dit mede na informatie bij het Hoofd van de Afdeling Personeel Belastingdienst aan het Ministerie van Financiën. Bij eventuele ontslagaanvragen is het gewenst te laten uitkomen, dat men niet-betaling van genoemde som beschouwt als een voor waarde, aan het ontslag verbonden. 270

Orgaan der Vereeniging TAK | 1949 | | pagina 42